“Bitcoin ETF’lerini reddedin” diyen grup, Gensler bağlantılı çıktı

Geçtiğimiz günlerde SEC'ye Bitcoin ETF'lerinin onaylanmaması yönünde bir mektup yazan Better Markets adlı kurumun, Elizabeth Warren ve Gary Gensler gibi kripto karşıtı hamleleriyle tanınan isimlerden destek aldıkları ortaya çıktı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Fidelity Bitcoin ETF’iyle ilgili piyasadan yorum talep ettiği dönemde kuruma mektup gönderen oluşumun, birçok kripto karşıtı kişiden destek gördüğü ortaya çıktı.

Kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olduğunu iddia eden Better Markets adlı oluşum, geçen hafta SEC’ye yönelik mektubunda, kripto paralar hakkında çok sert ifadeler kullanmış ve bu alanda tek kazananın, sadece dolandırıcılar olduğunu iddia etmişti.

Kripto para dünyasının yakından tanıdığı bir isim olan Nic Carter ile birlikte Castle Island Ventures şirketinin kurucusu olan Matt Walsh ise Twitter üzerinden yazdığı kısa flood ile Better Markets’ın destek aldığı kişilerin kimler olduğunu gözler önüne serdi.

“Elizabeth Warren ve Gensler yazmış gibi…”

SEC’nin yorum talep ettiği Fidelity Bitcoin ETF‘i konusunda Better Markets’ın hem şaibeli hem de yanlış yorumlar gönderdiğini belirten Walsh şu ifadeleri kullandı:

“Fidelity Bitcoin ETF’i için yapılacak yorumlarda zaman geçen hafta doldu. Ve son günlerde Better Markets’ın yorumu önümüze çıktı. Bitcoin’deki spot ve vadeli piyasalar ile ilgili yorum mektubunda, sorgulanacak ve aslında yanlış olan bir çok iddia bulunuyor. Mektup sanki Elizabeth Warren, Gary Gensler ya da Sherrod Brown gibi kripto karşıtı kişiler tarafından yazılmış gibi… Peki tahmin edin bakalım Better Markets’ı kimler destekliyor? Warren, Brown ve Gensler…”

“Gensler kimseyle görüşmediği kadar onlarla görüşmüş”

Üç kripto karşıtı ismin de Better Marjets ile ilgili övgü dolu olan sözlerini paylaşan Walsh, ayrıca Gensler’ın kamuya açık olan bilgilerinden de, Better Markets ile toplamda 9 kez görüştüğü bilgisini verdi:

“Gensler’ın kamuya açık olan programına göre, 2021’de başkan olduğundan bu yana Better Markets ile tam 9 kez görüşmüş. Dijital varlık piyasasına baktığınızda, Gensler kimseyle bu kadar fazla görüşmedi. Belki burada SBF bir istisna olabilir. Tüm bu gördüklerimiz bize, SEC’nin dijital varlık politikasının ciddi şekilde sorgulanması gerektiğini gösteriyor”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl