‘Birkaç ay içinde bir Bitcoin ETF’si için hazırlanın’

Küresel teknoloji yatırım şirketi Fatfish Internet Group'un CEO'su, "Birkaç ay içinde bir Bitcoin ETF'si için hazırlanın." dedi.

Küresel bir teknoloji yatırım şirketi olan Fatfish Internet Group’un CEO’su Kin-Wai Lau, CNBC’ye verdiği demeçte, küresel piyasaların birkaç ay içinde bir Bitcoin ETF‘sini (borsa yatırım fonu) kabul etmeye hazır olacağını söyledi.

Lau, “Bu kurumsal talep ve adaptasyon tarafından yönlendirilen çok güçlü bir dalga. Bu defa çok fazla ilgi var. İşlem hacmi, düşük seviyelerden birkaç kat daha fazla.” şeklinde konuştu.

Bitcoin, geçtiğimiz hafta 7,700 dolara dokunduktan sonra 8,000 doların üzerinde işlem görmeye devam ediyor. Winklevoss ikizlerinin Bitcoin ETF’sinin SEC tarafından ikinci kez reddedilmesinin ardından Bitcoin’in yüzde 5 oranında gerileyip yeniden hızlıca bir önceki seviyesine dönmesiyle kullanıcıların Bitcoin’in yükselişine olan inancı pekişti.

Lau, bu sıçramanın genel olarak erken benimseyen ve sektöre ilgi duyan insanlar için çok pozitif olduğunu ifade etti.

Lau, sözlerinin devamında yakın gelecekte düzenleyici atmosferde potansiyel bir değişim öngördüğünü de kaydetti:

“Bence uzak değiliz; muhtemelen piyasa, bir ETF’yi kabul etmek için hazır olmaya yalnızca birkaç ay uzaklıkta.”

Bu noktada SEC’in Winklevoss ikizlerinin Bitcoin ETF başvurusunu ret kararını, 3 ret oyuna karşılık 1 evet oyuyla almış olmasını not etmek önemli. Ek olarak, SEC’in üç komisyonerinden biri olan Hester Peirce, ret kararına “Bitcoin regüle edildi ve bir ETF için yeterince olgun” sözleriyle itiraz etmesi de hatırlanmalı.

→ ETHEREUM’UN KURUCUSU VITALIK BUTERIN: ETF’LER ÜZERİNDE ÇOK FAZLA DURULUYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl