Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin: ETF’ler üzerinde çok fazla duruluyor

Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin, kripto para ETF'leri üzerinde çok fazla durulduğunu, aynı ilginin kripto kartlara gösterilmediğini söyledi.

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, kripto para ETF’lerini (borsa yatırım fonları) çevreleyen heyecanla ilgili bir yorumda bulundu.

Twitter’da 800 bin takipçiye sahip 24 yaşındaki kripto para öncüsü, ETF’lerin üzerinde çok fazla durulduğunu, ilginin başka bir yerde olması gerektiğini düşünüyor.

Buterin, “BTC ya da ETH, her ne ETF’si olursa olsun bunun üzerinde bence çok duruluyor, ve insanların kripto paraları büfelerdeki kartlar aracılığıyla 5 dolardan 100 dolara kadar almalarını kolaylaştırmaya yeterince ilgi gösterilmedi. İlki fiyatı pompalamak için daha iyi ancak ikincisi fiili benimseme için çok daha iyi.” ifadelerini kullandı.

Buterin’in bu görüşü, kripto para topluluğundan da önemli ölçüde destek almış görünüyor. Ethereum‘un kurucusunun tweet’i 8,512 kişi tarafından beğenilirken 2,819 kişi tarafından da retweet edildi.

Bu aralar ETF’lerle ilgil gündem oldukça yoğun. Geçtiğimiz hafta ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), Winklevoss ikizlerinin Bitcoin ETF’ini reddetmişti. Kurum, ayrıca Direxion Investments’ın ETF başvurusu için kararını Eylül ayına erteledi. Bir başka Bitcoin ETF’i başvurusu da VanEck ve SolidX’ten. SEC’in CBOE’de listelenecek bu ETF’le ilgili kararını en erken 16 Ağustos tarihinde açıklaması bekleniyor.

Geçtiğimiz Aralık ayında Bitcoin vadelilerini çevreleyen beklentilerde olduğu gibi kripto para piyasası kurumsal katılımın arttığına dair belirtileri yakından izlemeye devam edecek.

→ BITHUMB’DA FİYATLAR UÇUŞA GEÇTİ: BAZI KRİPTO PARALAR %600 DAHA PAHALI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl