Bitcoin ETF’te büyük gelişme: Bitcoin yükselişe geçti

BlackRock’ın spot Bitcoin ETF onayının yakın olduğunu gösteren işaretlere bir yenisi eklendi. Bloomberg’in ETF analisti Eric Balchunas, “iShares Bitcoin Trust” adını taşıyan BlackRock ETF’inin Nasdaq için takas işlemlerini gerçekleştiren DTCC’de listelendiğini bildirdi. Analist, ETF’in işlem kodunun ise IBTC olacağı bilgisini paylaştı.

Bugünkü gelişme, henüz başvurunun onaylandığı anlamına gelmiyor. Bununla birlikte Balchunas, bunun onayın kesin ya da yakın olduğuna dair büyük bir işaret olduğunu vurguladı. Balchunas, “Bu, DTCC’de listelenen ilk spot ETF oldu. Diğerlerinden hiçbiri henüz kayıtlarda yok. Bu gelişmeyi, onayın kesin ya da yakında olduğuna dair sinyal aldıkları şeklinde değerlendirmek zor değil. Gerçekten ya onlara yeşil ışık yakıldı ya da her şeyi öyle varsayarak hazırlıyorlar.” yorumunu yaptı.

ETF onayına dair iyimserlik artarken Bitcoin fiyatı da yükseldi. Bir numaralı kripto para, gün içerisinde 29 bin dolar seviyelerinde işlem görürken 31 bin 380 dolara kadar çıktı. Bitcoin, TSİ 22.45 itibari ile 31 bin 287 dolardan alıcı buluyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl