Artan yatırımlar, Bitcoin ETF’i BITO’ya 1 yılın rekorunu kırdırdı

Bitcoin, geçtiğimiz hafta boyunca yüzde 15 oranında değer kazanırken Bitcoin ETF’lerine (borsa yatırım fonları) de ilgi büyüktü.

Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine dayalı bir ETF olan ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO), son bir yılın en büyük haftalık yatırımını aldı. Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas’ın paylaştığı verilere göre, ETF’e bir haftada 65 milyon dolar yatırım yapılırken ETF’in toplam varlıkları ise yeniden 1 milyar doların üzerine çıktı.

Kaynak: Eric Balchunas

BITO’nun son bir yılın rekorunu kırması, kurumsal yatırımcılar arasında Bitcoin yatırımlarına olan ilginin arttığını gösteriyor.

BlackRock başvurusu ETF’leri canlandırdı

Bitcoin ETF’leri, son haftaların bir numaralı gündem maddesi haline geldi. Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock’ın spot Bitcoin ETF başvurusu yapması, ETF konusunun canlanmasına ön ayak oldu. BlackRock’ın ardından daha önce başvuruları reddedilen ya da geri çektirilen pek çok şirket birbiri ardına yeniden spot Bitcoin ETF başvuruları yaptı. BlackRock’ın başvurusunun onay ihtimali yüksek görülüyor ve başvuruya ilişkin kararın 2024’ün ortalarına kadar verilmesi gerekiyor.

Bitcoin, yüzde 15 yükselişle tamamladığı haftanın ardından yeni haftaya hafif düşüşle başladı. Bir numaralı kripto para, düne göre yüzde 0.36 gerileyerek TSİ 11.30’da 30 bin 350 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl