Coinbase, Wall Street devi BlackRock ile Bitcoin ETF’sini görüştü

Kripto para şirketi Coinbase, 6 trilyon dolarlık Wall Street devi BlackRock'tan bir Bitcoin ETF'si başlatma konusunda görüş aldı.

Business Insider’da yer alan habere göre Coinbase, bir kripto para ETF’si (borsa yatırım fonu) başlatmak için 6 trilyon dolarlık varlık yöneticisi BlackRock’tan yardım istedi.

Coinbase, halihazırda varlık yönetimi, risk sermayesi, alım satım, saklama ve brokerage hizmetlerini kapsayan geniş iş modeli ile biliniyor. Şirket şimdi de bireysel yatırımcıların volatil kripto para piyasasına erişim kazanmalarını sağlamak için kripto paralara dayalı bir borsa yatırım fonu ürünü yaratmak istiyor.

Geçtiğimiz hafta Coinbase, BlackRock’ın Blockchain çalışma grubundaki görevlileriyle borsada işlem gören ürünlerin piyasaya sürülmesiyle alakalı görüşmeler yaptı. ETF piyasasının öncülerinden olan BlackRock, iShares bölümü ile biliniyor.

2015 yılında kurulan BlackRock’ın Blockchain çalışma grubu, çok sayıda çalışandan oluşuyor ve finansal hizmetlerde Blockchain teknolojilerinin uygulamalarını belirlemeyi amaçlıyor.

Görüşmelerin bir defaya mahsus mu yapıldığı yoksa Coinbase ile BlackRock arasında devam eden görüşmelerin bir parçası mı olduğu belirsizliğini koruyor. Konuyu bilen kişilere göre BlackRock temsilcileri, kripto para şirketine herhangi bir somut tavsiyede bulunmadı.

Şüphesiz Coinbase gibi kripto para alanında kendini ispatlamış bir şirketin BlackRock gibi bir Wall Street deviyle kripto para ETF’leri için görüşmeler yapıyor olması ciddi bir gelişme.

Bitcoin ETF konusu, kripto para piyasası için sıcak bir konu olarak kalmaya devam edecek görünüyor. Çeşitli Wall Street şirketleri, Bitcoin ETF’leri üzerine kafa yoruyor ve şimdiye dek SEC’e sayısız başvuruda bulundular.

Kripto para piyasası, SEC’ten onay bekleyen VanEck/SolidX Bitcoin ETF başvurusundan umutlu. Bu başvuruyla ilgili olarak Eylül ayının sonuna kadar SEC’den bir açıklama gelecek.

→ BITCOIN’DEKİ 74 MİLYON DOLARLIK KISA POZİSYON ‘INSIDER TRADING’ OLABİLİR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl