Güncellenen Bitcoin ETF başvuruları, Coinbase’e ralli yaşattı

Coinbase Global hisseleri, varlık yöneticilerinin spot Bitcoin ETF’leri için art arda başvurular yapmaları ve Coinbase’in bu fonlarda rol oynama potansiyeli nedeniyle pazartesi günkü seansta yükselişe geçti.

Aralarında BlackRock, Fidelity, VanEck ve WisdomTree’nin de bulunduğu birçok kurumsal şirket, geçtiğimiz ayın sonlarında spot Bitcoin ETF başvuruları yaptı ancak SEC, gözetim-paylaşım ortaklığı planları hakkında bilgi eksikliğinden dolayı başvuruların yetersiz olduğunu söyledi. Bunun üzerine şirketler, dosyalarında düzenlemeye giderek yeniden başvurdular. Yenilenen başvuruda ise Coinbase öne çıktı ve bu şirketin haftanın ilk gününde büyük bir yükseliş göstermesini sağladı.

Güncellenen ETF başvuruları, Coinbase’e artış getirdi

Nasdaq’ta işlem gören Coinbase hisseleri, yüzde 12 oranında artışla günü yaklaşık 80 dolardan kapattı. Bu artış, kurumsal şirketlerin yeniledikleri Bitcoin ETF başvurularında Coinbase’i gözetim-paylaşım ortağı olarak yazmalarıyla geldi.

Bilindiği üzere SEC, daha önce Bitcoin vadeli işlem ETF’lerine izin vermiş olsa da piyasa manipülasyonu potansiyelini işaret ederek henüz spot Bitcoin ETF’leri için onay vermedi. Coinbase düzenlemesinin “dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonunun tespit edilmesi, araştırılması ve caydırılmasında yardımcı olacak bilgileri elde etme yeteneğini destekleyeceği belirtiliyor ve bunun da SEC’nin ETF’e onay verme olasılığını artıracağı düşünülüyor.

MicroStrategy hisselerinde de yüzde 10’a yakın artış var

Kripto ile ilgili diğer hisse senetleri de pazartesi günü büyük artışlar gösterdi. Elinde 4.6 milyar dolar değerinde BTC bulunduran yazılım şirketi MicroStrategy’nin (MSTR) hisseleri yüzde 9.7 arttı. Bitcoin madencilik firmaları Riot Platforms (RIOT) ve Marathon Digital’in (MARA) hisseleri de sırasıyla yüzde 13.1 ve yüzde 10.7 artış gösterdi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl