Dünyanın en büyük borsası listelemek istiyor: Yeni bir Bitcoin ETF’si gündemde

SEC'e New York Borsası'nın önümüzdeki günlerde listelemek için başvuru yapacağının bildirildiği yeni bir Bitcoin ETF'si sunuldu.

Kripto para endeks fonu sağlayıcısı olan Bitwise Asset Management, Bitcoin destekli yeni bir ETF başvurusunda bulundu.

ETF ya da borsa yatırım fonu, esasen belirli bir hisse senedi endeksini, emtia bonosunu ya da varlığı baz alan alınıp satılabilir bir fon.

Bitwise’ın ETF’si ise Bitwise Bitcoin Total Return Index’i baz alacak.

 

Bitwise tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre ETF, Bitcoin’in saklanmasında regüle edilmiş üçüncü taraf emanetçilere güvenen bir yapıda olduğundan dolayı daha önce başvurusu yapılan ETF’lerden farklı. Ayrıca endeksin fiyatları ‘çok sayıda’ kripto para borsasından çekeceği de belirtiliyor. Böylece daha güvenli bir fiyat bilgisi sağlanmış olacak.

Bitwise Borsa Yatırım Fonları Küresel Başkanı John Hyland, “SEC’in ETF’ye onay vereceğine dair hiçbir güvence olmamasına karşın 2019’un bir Bitcoin ETF’sinin piyasaya sürüldüğü yıl olması gerektiği konusunda iyimseriz.” dedi.

New York Borsası’nın (NYSE) önümüzdeki günlerde Bitwise Bitcoin ETF hisselerini listelemek için bir başvuru yapması bekleniyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) masasında bir Bitcoin ETF başvurusu daha bulunuyor. Geçtiğimiz yıl VanEck ve SolidX tarafından hazırlanmış, CBOE’nin listelemek istediği bu başvuru için nihai karar Şubat ayında verilecek.

Haber: CoinDesk

→ ‘EN AZ BİR ÜLKE BATACAK VE İNSANLAR BITCOIN’E AKIN EDECEK’

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun