Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ARK Invest, Square yatırımlarını artırdı, 50 milyon dolarlık hisse aldı

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin ETF başvurusunda bulunan, Coinbase borsasının da halka arz olmasıyla birlikte şirketin hisselerinden satın alan Ark Investment varlık yönetim şirketi, ödeme platformu Square'deki hisse sayısını artırdı. Şirketin kararının, Square CEO'su Jack Dorsey'nin Bitcoin odaklı merkeziyetsiz bir yapı oluşturacağını ve gelişmiş bir donanım cüzdan hazırlıklarına başladığını açıklamasından sonra gelmesi de dikkat çekti.

Yönetimi altında 50 milyar dolardan fazla varlık bulunan Ark Invest, Square’deki yatırımlarını artırdı. Square, son dönemde kripto para odaklı bazı projelere başlayacağını duyurmuştu. Aynı zamanda Twitter’ın da CEO’su olan Square CEO’su Jack Dorsey Haziran ayında bir donanım cüzdan, Cuma günü ise Bitcoin odaklı bir merkezsiz proje üzerinde çalıştıklarını belirtmişti.

Cuma günkü açıklamadan sonra ise ARK Invest’in 225 bin 937 adet Square hissesi aldığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir Bitcoin ETF başvurusunda bulunan New York merkezli şirketin teknoloji hisselerine yatırım yapan ARKK fonu 179 bin 664 Square hissesi alırken, internet teknolojilerine odaklanan ARKW fonu ise 46 b,in 273 hisse satın aldı.

Düzenli olarak hisse alıp satan şirket, Nisan ayında Square hisse fiyatı 256 dolar ile zirvedeyken 409 bin 241 hisse satışı yapmıştı. Hisseler şu anda 237 dolardan işlem görüyor. Fiyat bir ara 197 dolara kadar da gerilemişti.

“Musk bazı telefonlar aldı” demişti

Bitcoin’e verdiği destekle bilinen ARK CEO’su Cathie Wood, Jack Dorsey ve Elon Musk’ın da olacağı The B Word etkinliğine katılacak ve değerlendirmelerde bulunacak. Wood, Bitcoin’de Mayıs ayında yaşanan büyük düşüş öncesinde madencilik ve çevreyle ilgili tweet’ler atan ve Tesla’nın Bitcoin ile satışını durduran Elon Musk’ın bu hareketinden önce bazı kişilerden telefonlar aldığını düşündüğünü söylemişti.

ARK ınvest ayrıca Bitcoin’in fiyatını takip eden Grayscale’in GBTC hisselerinde de alım yapıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl