SEC, başka bir Bitcoin ETF’si için kararı erteledi ama bu o kadar önemli değil

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), bir varlık yönetim şirketi tarafından yapılan Bitcoin ETF'si başvuruları için karar açıklamasını erteledi.

CoinDesk’te yer alan habere göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), bir varlık yönetim şirketinin onayı için başvurduğu beş Bitcoin ETF’sine ilişkin karar açıklamasını Eylül ayına erteledi.

SEC tarafından yapılan açıklamada Ocak ayında Direxion Investments tarafından yapılan başvuruyla ilgili kararın ertelendiği bildirildi. Direxion’un onaylanması için başvuruda bulunduğu ETF ürünlerinden biri doğrudan Bitcoin fiyatı ile eşleşecek, diğerleri ise Bitcoin‘in fiyat hareketlerine bağlı olacaktı.

SEC, önerilen kural değişikliğinin onaylanıp onaylanmayacağının 21 Eylül 2018’de karara bağlanacağını bildirdi.

Komisyon, önerilen ETF’lere yalnızca iki yorum aldığını da ekledi.

Bu arada kripto para topluluğu büyük ölçüde bir Bitcoin ETF‘sinin onaylanacağı beklentisi ile heyecanlanırken Atlantis Asset Management’ın baş yatırım stratejisti Michael Cohn, CNBC’ye herhangi bir onayın delice bir karar olacağını söyledi.

Wall Street’in deneyimli ekonomi muhabiri Bob Pisani de Cohn’la aynı görüşte. Pisani, “Bitcoin ETF’si için boşuna umutlanmayın.” dedi.

Serbest yatırım fonu yöneticisi Brian Kelly’nin Bitcoin ETF konusundaki yorumu da onaylanma ihtimalini düşük gördüğü yönündeydi.

SEC, şu anda kripto para topluluğu tarafından daha çok konuşulan VanEck ve SolidX’in başvurusu ile ilgili henüz bir erteleme kararı almadı. Bu ETF teklifi için SEC, şimdiden 100’den fazla yorum aldı. SEC, bu konudaki kararını en erken 16 Ağustos’ta açıklayabilir ya da bu süreyi 45 gün daha uzatabilir.

→ BITTORRENT, TRON TARAFINDAN SATIN ALINDIĞINI RESMEN DOĞRULADI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl