Öncekinden 10 kat fazla: Bitcoin ETF’siyle ilgili mesajlar SEC’yi tıkıyor

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) bir Bitcoin ETF'sinin listelenmesiyle ilgili geri bildirim isteğine öncekinden 10 kat daha fazla yanıt geldi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), CBOE’nin Bitcoin ETF’si başvurusundan sonra gelen mesajların fazlalığından dolayı zorlanıyor gibi görünüyor.

Bloomberg’de yer alan habere göre SEC, CBOE’nin listeleme kurallarını değiştirme ve Bitcoin ETF’lerine (borsa yatırım fonları) izin verme talebi hakkında geri bildirim isteğinde bulunduğundan bu yana üç hafta içinde 90’dan fazla kişi yorum gönderdi.

Bu, SEC’in, Nisan ayında başka bir Bitcoin ETF’sinin listelenmesi için fikir istediğinde aldığı yanıt sayısının 10 kat fazlası.

Öte yandan bu defa genel kanı SEC’in Bitcoin ETF’sini onaylayacağı yönünde. Ajans, ETF başvurusunu geçtiğimiz yıl reddetmişti fakat o dönem şartlar başkaydı. Şimdi saklama hizmetleri yürürlüğe giriyor, yasal netlik artıyor, fiyatlar çok daha yüksek ve Bitcoin’e ilgi büyük.

SEC, Bitcoin ETF’siyle ilgili kararını en erken 16 Ağustos‘ta açıklayacak. Ancak bu süre gerektiği durumlarda 45 gün daha uzatılabiliyor. Yatırımcılar, sürenin uzatılması halinde Ekim ayının ilk günlerini beklemeliler.

 

Bitcoin şu anda Bitfinex’ten elde edilen verilere göre yaklaşık 6.693 dolar seviyesinde yer alıyor.

→ BİT BITCOIN BORSASI KENDİ TOKEN’LARINDAN 24 MİLYAR DOLARLIK SATIN ALIM YAPACAK

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl