SEC’in Bitcoin ETF’ini ret kararı, CBOE için ne anlama geliyor?

SEC'in Winklevoss ikizlerinin Bitcoin ETF'i başvurusunu reddetmesinin ardından konuşan CBOE'den bir kaynak, SEC'in kararının CBOE için bir emsal teşkil etmediğini düşünüyor ve başvurularının onaylanacağına hala inanıyor.

Winklevoss ikizlerinin Bitcoin ETF’si başvurusunun ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) tarafından reddedilmesinin ardından Bitcoin, tekrar 8,200’e çıkmadan önce 7,850 dolara kadar gerilemişti.

SEC’in Winklevoss ikizlerinin Bitcoin ETF‘i başvurusunu reddetmesi, kripto para piyasasında CBOE’nin başvurusunun da onaylanmayacağı görüşünü hakim kıldı.

Peki SEC’in bu kararı CBOE’nin başvurusu için ne anlama geliyor?

The ICO Journal’da yer alan haberde, ismi verilmeyen CBOE’den bir kaynak, “Winklevoss ikizlerinin başvurusunun reddi, burada alakasız.” diyerek CBOE’nin başvurusunun onay için gereken ilkelerle eşit bir şekilde desteklendiğini söyledi.

CBOE çalışanı ek olarak kapitalizasyon yoluyla halka açık bir şirketken hala düzenleyici kurumlara bağlı olduklarına dikkat çekti. “SEC’in onay kararı için odaklanacağı yer burası.” diyen CBOE sorumlusu daha sonra Bitcoin ETF ürünlerinin onayının çok yüksek bir olasılık olduğuna inandıklarını ifade etti.

Bu arada SEC’ten eski bir sorumlu, “CBOE’nin başvurusunun onay açısından en kesin olan başvuru. SEC, CBOE ile adilane olarak ilgilenme konusunda içsel bir ilgiye sahip olacaktır. Gemini kararı bekleniyordu ve kolayca tahmin edilebilirdi. SEC tarafından onaylanmış bir Bitcoin ETF’si göreceğiz fakat bu daha çok 2018’in ikinci çeyreği ya da 2019’ın ilk çeyreğinin bir meselesi. Daha önce de söylediğim gibi bu kripto para tabanlı daha fazla ürüne kapıyı açacak.” şeklinde konuştu.

Her iki kaynağa da bakıldığında CBOE’nin Bitcoin ETF başvurusunun hala onay şansına sahip olduğu söylenebilir.

→ NASDAQ’TAN KRİPTO PARALAR İÇİN GİZLİ WALL STREET TOPLANTISI

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl