Nasdaq’tan kripto paralar için gizli Wall Street toplantısı

Nasdaq, hem Wall Street'ten hem de kripto para sektöründen temsilcilerle kripto paraların bir varlık sınıfı olarak nasıl meşrulaştırılacağı ile ilgili kapalı kapılar ardında bir toplantıya ev sahipliği yaptı.

Kripto para piyasaları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) Winklevoss ikizlerinin Bitcoin ETF’si başvurularını reddetmesinin ardından bir darbe almıştı.

SEC, bu başvuruyu reddederken Bitcoin piyasalarının manipülasyona çok eğilimli olduğu yönündeki endişelerini dile getirdi.

Öte yandan CCN’de yer alan habere göre dünyanın en büyük ikinci borsası Nasdaq, bu sıralarda hem Wall Street’ten hem de kripto para sektöründen temsilcilerle kripto paraların bir varlık sınıfı olarak nasıl meşrulaştırılacağı ile ilgili kapalı kapılar ardında bir toplantıya ev sahipliği yapıyordu.

İlk kez Bloomberg tarafından bildirilen Chicago’daki toplantıya, dün reddedilen Bitcoin ETF’si için başvuruda bulunan kripto para borsası Gemini’nin kurucuları Cameron ve Tyler Winklevoss da dahil olmak üzere yaklaşık yarım düzine şirket temsilcisi katıldı.

Habere göre toplantı hakkında bilgi sahibi olan isimsiz bir kaynak, katılımcıların gelecekteki kripto para düzenlemelerinin etkilerini ve sektör şirketlerinin Bitcoin ve diğer kripto varlıkların itibarını desteklemek için neler yapabileceklerini tartıştıklarını söyledi.

Bu arada yakın zaman önce Nasdaq CEO’su Adena Friedman kripto paranın, para birimi alanında bir sonraki doğru adım olduğunu hissettiğini, çünkü küresel ödeme mekanizmasının sınır ötesi dijital ekonomi için doğal bir form olduğunu söylemişti:

“Nasıl gelişir ve nihayetinde hangi kripto paralar benimsenebilir veya benimsenmeyebilir, bence gerçekten bunun üzerinde henüz bir karara varılmadı. Ancak bugün sahip olduğumuzdan daha verimli bir küresel ödeme mekanizması fikrinin ülkeler arasında para transferine izin verdiğini ve kesinlikle internet ekonomisini desteklediğini düşünüyorum.”

Ayrıca Friedman, Nasdaq’ın ileride bir kripto para borsası haline gelmeyi düşünebileceğini ifade etmişti.

→ BİTCOİN’DE AYILARIN PARTİSİ SONA ERDİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl