Avrupa’nın en büyük ETF taciri, kripto para piyasasına girdi

Avrupa'nın en büyük borsa yatırım fonu (ETF) taciri olan Amsterdam merkezli Flow Traders, yatırımlarının bir kısmını kripto para alanına kaydırıyor.

Bloomberg’de yer alan habere göre Avrupa’nın en büyük borsa yatırım fonu (ETF) taciri, regülatörler tüketicileri ve kurumları dijital paraları alıp satmamaya teşvik etse de kripto para alanına girdi.

Bu şirket 1.5 milyar dolarlık piyasa değeriyle Amsterdam merkezli bir algoritmik borsa ticareti şirketi olan Flow Traders’dan başkası değil.

Şirket, şimdiden ilk Ether ve Bitcoin’e dayalı borsa yatırım senedi (ETN) işlemlerine başladı. İsveç’te kripto ETN ihraç eden bir şirket olan XBT Provider, Hollandalı şirketin son birkaç ay içinde menkul kıymetlerini önemli ölçüde artırdığını söyledi.

Flow Traders’ın CEO’su Dennis Dijkstra, “İnsanlar kripto paraları hafife alıyor. Kripto paralar büyük ve çok yakında regüle edilecekler. Piyasa katılımcıları, insanların düşündüğünden çok daha profesyonel. Kurumsal yatırımcılar ilgileniyor – Bunu biliyoruz çünkü talep alıyoruz.” şeklinde konuştu.

Hollandalı şirket, ilk çeyrekte küresel olarak 284 milyar dolarlık ETF ticareti yaptı. Avrupa için bu rakam 166 milyar dolar ve bu da şirketi bölgenin en büyük menkul kıymet taciri haline getiriyor.

Kripto para piyasası, algoritmaya dayalı olarak al-sat yapan şirketler için özellikle cazip, çünkü bu şirketler en fazla parayı, volatilitesi en yüksek piyasalarda yapıyor.

→ ÇİNLİ BITCOIN BALİNASININ BINANCE VE KURUCUSU HAKKINDA SÖYLEDİKLERİ ORTALIĞI KARIŞTIRDI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl