Kaçak elektrikle milyonlarca dolarlık Bitcoin ve Ether üretti

Tayvan'da kaçak elektrik kullanarak milyonlarca dolarlık Bitcoin ve Ether ürettiği iddia edilen adam polis tarafından tutuklandı.

Tayvanlı bir adam kaçak elektrik kullanarak milyonlarca dolar değerinde kripto para ürettiği şüphesiyle tutuklandı.

Bugün EBC Dongsen News’te yer alan habere göre Yang soy ismindeki bir adamın çeşitli iş yerlerinden Bitcoin ve Ether madenciliği yapmak için 3.25 milyon dolar değerinde elektrik çaldığından şüpheleniliyor.

Yang’ın madencilik faaliyet için Tayvan’da bulunan 17 mağazanın enerji kaynağını kullandığı belirtiliyor. İfade edilene göre Yang, her yasa dışı madencilik faaliyeti için ilk önce bir internet kafe ya da oyuncak mağazası kiralıyor, ardından kaçak elektriğin tespit edilememesi amacıyla kabloları yeniden düzenlemek için elektrikçilerle anlaşıyor.

Adanın devlete ait kuruluşu Taiwan Power Company, madencilik faaliyetini gereğinden fazla bir güç tüketimi fark ettikten sonra başlatılan araştırma sonucunda keşfetti. Tayvanlı Yang, ardından polis tarafından tutuklandı

Kaçak elektrik madencilik faaliyeti, son zamanlarda birçok kez görüldü. Geçen ay Çin’de bulunan bir okulda görev yapan iki müdürün Ether madenciliği yapmak için kurumun elektriğini çaldıkları ortaya çıktı.

Haziran ayında Çin’in doğusunda bulunan Anhui eyaletinde polisler, yerel elektrik şebekesi, elektrik kullanımında ani bir artış olduğunu tespit etmesinin ardından Bitcoin ve Ether madenciliği için önemli miktarda kaçak elektrik kullandığı öne sürülen bir adamı tutukladı.

Nisan ayında da Çin’in Tianjin bölgesinde kaçak elektrikle Bitcoin üretmek için 600 madencilik cihazı kullandıkları iddiasıyla altı kişi tutuklanmıştı.

Haber: CoinDesk

→ DÜNYA YILDIZLARININ ŞAMPİYONLUK MAÇININ SPONSORU LITECOIN

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl