tipobet

Bitcoin ve Ether yatırımcılarına yüzde 6.2 faiz

Kripto para kredi girişimi BlockFi, bireysel ve kurumsal yatırımcılara yıllık yüzde 6.2 bileşik faiz ödenen bir kripto para mevduat hesabı sunmaya başladı.

Kripto para kredi girişimi BlockFi, bileşik faiz sağlayan bir kripto para mevduat hesabı oluşturdu.

Dün yapılan duyuruya göre şirket, BlockFi Fiaz Hesabı’nın (BIA) şu anda aktif olduğunu ve müşterilere kripto parada aylık olarak ödenecek yıllık yüzde 6.2’lik bir faiz oranı sunulduğunu bildirdi.

BlockFi’nin pazarlama direktörü Brad Michelson, CoinDesk’e yaptığı açıklamada mevduat hesabından “Kripto para yatırımcılarının finans alanındaki en güçlü araçlardan biri olan bileşik faiz ile varlıklarını büyütmeye yardımcı oluyor.” şeklinde bahsetti.

BlockFi, dünyanın her yerinden kullanıcıların faiz kazanmak için Bitcoin ya da Ether’lerini yatırabileceğini ve paralarını istedikleri zaman geri çekebileceklerini söyledi.

Duyuruya göre hesaplardaki kripto paraların güvenliği, Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından kurulan Gemini Trust ile sağlanıyor. Kripto paralar, bu şirketin gözetimi altında tutuluyor. Gemini Trust, New York Finansal Hizmetler Departmanı tarafından regüle edilmiş olan ve gözetimi altında tuttuğu dijital varlıklar için sigorta teminatı sunan bir şirket.

BIA, geleneksel bir tasarruf hesabının kripto para versiyonuna benziyor olsa da Michelson, ürünün bir bankada yer alan tasarruf hesabı gibi hükümet desteğiyle gelmediğini söyledi.

Yönetici ayrıca BlockFi, kurumlara kripto para kredisi de sağladığından Bitcoin ve Ether fiyatları düşse bile faizleri karşılayabileceğini belirtti.

Şirketin açıkladığı rakamlara göre BIA, ilk olarak bu yılın başında test sürümüyle çıkarıldı ve hali hazırda bireysel ve kurumsal yatırımcılardan gelen 10 milyon dolarlık bir varlığa sahip.

BlockFi, geçtiğimiz Aralık ayında Mike Novogratz’ın Galaxy Digital Ventures ve Anthony Pompliano’nun Morgan Creek Digital’i gibi şirketlerin katılımıyla Akuna Capital’in önderlik ettiği bir finansman turunda 4 milyon dolar toplamıştı.

Şirket ayrıca geçtiğimiz yılın Temmuz ayında Galaxy Digital liderliğindeki bir başka finansman turunda 52.5 milyon dolar toplamıştı ve dahası 2018’in başında da ConsenSys Ventures, SoFi, Kenetic Capital ve diğer birkaç şirketin desteğiyle 1.55 milyon dolar elde etmişti.

Haber: CoinDesk

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun