Ölen milyarderin Bitcoin ve Ether varlığı çalındı

Güney Kore yerel medyasına göre; bir grup Güney Koreli hacker, mayıs ayında kripto para borsası da işleten Güney Koreli oyun şirketi Nexon’un hayatını kaybeden kurucusu ve eski CEO’su Kim Jung-ju’nun 6.7 milyon dolar değerindeki kripto parasını çaldı.

Seul Doğu Bölge Mahkemesi, kasım ayında adı açıklanmayan sanığı altı yıl hapis ve 110 milyon won (87 bin dolar) ek para cezasına çarptırdı. Ancak olay bugünkü haberlere kadar sümen altı edilmişti. Siber suç grubunun liderinin hala serbest olduğu bildiriliyor.

SIM kartını ele geçirerek dijital varlıklarını çaldı

Hacker’lar, Kim’in mobil SIM kartını ele geçirerek kişisel bilgilerini çaldı. Siber suçlular bu bilgileri mayıs ayında hayatını kaybeden milyarderin Güney Koreli kripto para borsası Korbit’teki hesabından Bitcoin, Ether ve diğer varlıkları çekmek için kullandı.

Korbit ekibi haziran ayında uyarmış

Korbit’in uyum ekibinin şüpheli faaliyeti tespit ettiği ve haziran ayında yerel polisi uyardığı bildirildi.

Nexon’un ana şirketi NXC, Güney Kore’nin tam lisanslı beş borsasından biri olan Korbit’in yüzde 65’ine sahip. 1994’te kurulan ve üreten Güney Kore’nin ilk ve en büyük oyun şirketlerinden biri olan Nexon’ın en popüler oyunları arasında, MapleStory, Dungeon&Fighter ve KartRider yer alıyor. Şirketin merkezi Japonya’da, ana şirketinin merkezi ise Güney Kore’de bulunuyor.

Kim 27 Şubat 2022’de 54 yaşındayken vefat etmişti ve ölüm nedeni halen bilinmiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl