Bitcoin yeniden 7,000 doların altını gördü – Ether’de tahribat daha büyük

Bir numaralı kripto para Bitcoin, 7,400 dolarda seyrederken ani bir düşüşle 7,000'in altına geriledi. Bu sırada Ether'deki tahribat daha büyüktü.

Bitcoin, dün 7,400 dolar seviyresine ulaşmıştı. Lider kripto paranın bir sonraki hamlesi merak edilirken bugün sert bir düşüş geldi. Gün içinde 7,400 dolardan işlem gören Bitcoin, 6,950 dolar seviyesine kadar gevşedi.

Bitfinex‘ten elde edilen verilere göre bir numaralı kripto para şu sıralarda 7,020 dolardan el değiştiriyor.

Bitcoin’de birkaç gündür artan kısa (short) pozisyon miktarı dikkat çekiyordu. 2 Eylül’de 21,700 olan kısa pozisyon boyutu, aniden 11,000’in üzerinde artarak 33,000’i aşmıştı. Yükselen bu kısa pozisyonların etkisinin ne olacağı tartışılırken bugün yaşanan gerileme, bu pozisyonlara bağlanabilir.

Ek olarak bu noktada son dönemde birbiri ardına Bitfinex’e gönderilen milyonlarca dolarlık Tether’lerin bir kısmının geri çekilmeye başlandığını hatırlatmak önemli.

Bitcoin’deki gerileme Ether’de büyük tahribat yarattı

Bitcoin, yaklaşık yüzde 4 oranında gerilerken Ether ve diğer kripto paralarda tahribat daha büyüktü. Şu sıralarda 250 dolardan alınıp satılan en büyük altcoin yüzde 11 oranında düştü. Bitcoin Cash’teki gerileme yüzde 10 olurken önde gelen birçok kripto parada benzer oranlar görüldü.

→ BU CHROME EKLENTİSİNİ KULLANAN MONERO SAHİPLERİNİN FONLARI TEHLİKE ALTINDA

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl