Tüm Bitcoin’lerin yüzde 20’si 448 kişinin elinde

Chanalysis tarafından gerçekleştirilen son araştırmada Bitcoin'lerin yüzde 20'sinin 448 kişi tarafından kontrol edildiği sonucuna ulaşıldı. Ayrıca şirkete göre tüm Ether'lerin üçte birini de 376 kişi kontrol ediyor.

Chainalysis tarafından gerçekleştirilen yeni araştırmaya göre, Ethereum blok zincirinin kripto parası Ether’in üçte birini sadece 376 kişi tutuyor.

Şirketin kıdemli ekonomisti Kim Grauer, Bitcoin‘de durumun daha farklı olduğunu ve en büyük kripto paranın yüzde 20’sine 448 kişinin sahip olduğunu söyledi.

Chainalysis ayrıca Ether balinalarının fiyat üzerindeki etkisini de araştırdı ve büyük miktarda Ether sahibi olanların, kripto paralarını genellikle hareket ettirmediğini tespit etti.

Grauer, “Balinaların çoğu trader değil, genellikle ellerinde tutuyorlar.” dedi.

Çalışmada ayrıca bir balina Ether’lerini bir cüzdandan borsaya taşıdığında piyasa volatilitesi üzerinde küçük ama istatiksel olarak anlamlı bir etki yarattığı belirlendi.

Şirket, Ether’le ilgili verilerin, Ether ve Bitcoin fiyatları son haftalarda artmadan önce, 2016 yılının başından Nisan ayının sonuna kadar olan süreyi kapsadığını belirtti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun