Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin toparlanıyor: Güncel fiyat analizi, ETH ve LTC’de son durum

bitcoin

Bitcoin: BTC/USDT

4 saatlik grafikte kırdığı yükselen takoz formasyonu ile kısa vadede düşüş trendini başlatan fiyat hareketi 1 saatlik grafikte çift dip formasyonu ve göstergelerimizdeki uyumsuzluk ile alım fırsatı verdi. Boyun çizgisi kırıldı ve formasyonun yüksekliği kadar yükseliş beklenmeli. Düzeltme hareketi yapar ise 2618 stratejisi ile tekrar alım fırsatı verebilir. 55521 seviyesine kadar yükseliş gözlemlenebilir. Bu seviyenin üstünde mum kapanışı yapar ise orta vadede tekrar yükseliş hareketi gözlemlenebilir. Ana destek seviyemiz halen 45135 ile 43160 seviyesinin arasındadır. Bu bölgenin altında mum kapanışı yapar ise uzun vadede düşüş trendi başlamış olur.

Bitcoin grafiği: BTC/USDT
Bitcoin grafiği: BTC/USDT

Ethereum: ETH/USDT

Fiyat hareketi yükseliş kanalının içinde devam ediyor. Tarihi zirvesini tamamladıktan sonra sert satış baskısı geldi ve belirttiğimiz ana destek seviyesinden desteğini alarak tekrar yükseliş başlattı. Kanal içinde harmonik BAT pattern oluşumu içerisinde. Pattern’in tamamlandığı seviye, yükselen kanalın direnç seviyesinde. 2581 ve 2600 seviyelerinden satış baskısı gelebilir. Düzeltme hareketi yapar ise 2378 seviyesinden alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. Ana destek seviyesi olan 2160 seviyesinin altında mum kapanışı yapmadığı sürece orta vadede düşüş trendi devam edemez.

Ethereum grafiği: ETH/USDT
Ethereum grafiği: ETH/USDT

Litecoin: LTC/USDT

Günlük eğik destek seviyemize çok yakın bir seviyede ana destek seviyesini 212 olarak belirtmiştik. Bu seviyenin altında mum kapanışı yapmadığı sürece yükselişler devam edebilir. Saatlik grafikte sert satışlardan sonra çift dip formasyonu ile birlikte uyumsuzluk da belirgindi ve yükseliş başlamış oldu. Boyun çizgisinin kırılımı ile birlikte formasyonun yüksekliği kadar yükseliş bekleyebiliriz. 280 ve 290 arası güçlü direnç bölgesi olarak takip edilmeli. Bu seviyelerin üstünde mum kapanışı yapar ise kısa vadede tekrardan yükseliş trendi başlamış olur. Destek olarak 212 halen geçerliliğini koruyor.

Litecoin grafiği: LTC/USDT
Litecoin grafiği: LTC/USDT
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl