Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ripple yöneticisinden Bitcoin, Ethereum ve XRP itirafları: “1 dolarken 40 bin ETH sattım”

Ripple yöneticisi David Schwartz, fiyat henüz 1 dolarken 40 bin ETH sattığını açıkladı. Schwartz, yıllar önce düşük fiyatlardan Bitcoin ve XRP de sattığını ifade etti.

Ripple’ın teknoloji direktörü David Schwartz, bir miktar Bitcoin (BTC) ve XRP yatırımlarının yanı sıra on binlerce Ethereum’u (ETH) yıllar önce epeyce düşük bir fiyattan sattığını açıkladı.

Ripple yöneticisi, risklerini azaltmak için eşiyle birlikte 2012 yılında aldıkları kararla sadece 750 dolardan BTC ve 0.10 dolardan XRP sattıklarını ifade etti. Schwartz, miktar konusunda herhangi bir bilgi vermedi.

Öte yandan Ripple yöneticisi, değeri sadece 1 dolarken tam 40 bin ETH satışı yaptığını da itiraf etti. Bunun kendi kararı olduğunu da ekledi.

40 bin ETH, bugünkü fiyatlarla 15 milyon 500 bin dolar yapıyor. BTC, ETH ve XRP yatırımlarını çok erken dönemde satma kararının belirli karakter özelliğinden kaynaklandığını belirten Schwartz, risk almayı sevmeyen biri olduğunu ifade etti. Ripple teknoloji direktörü, riskten hoşlanmadığını açıklamasına rağmen geçen ay Twitter’daki 158 bin takipçisine kripto paralara hala yatırım yapmaya devam söylemişti.

David Schwartz
David Schwartz

Schwartz, o gün “XRP ve BTC’nin yanı sıra küçük miktarlarda BAT ve ETH tutuyorum ve daha küçük miktarlarda yatırım yaptığım başka kripto paralar da var.” ifadelerini kullanmıştı.

Schwartz, Ripple’ın kuruluşundan bu yana şirket bünyesinde yer alıyor. 2011 yılında şirkete giren isim, uzun yıllar Ripple’ın baş kriptografi uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında ise Ripple’ın teknoloji direktörü oldu. Ripple’dan önce CNN ve Ulusal Güvenlik Ajansı gibi kuruluşlar için şifreli bulut depolama ve kurumsal mesajlaşma sistemleri geliştirdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl