FED Başkanı, kripto paralarla ilgili konuştu: Henüz tehdit değil

FED Başkanı Jerome Powell, ABD Kongresi'nde kripto paralarla ilgili konuştu. Powell, kripto paralarla ilgili endişelere dikkat çekti.

FED Başkanı Jerome Powell, ABD Kongresi üyelerine konuştu. CNBC’de yer alan habere göre kripto paralarla ilgili konuşan Powell, kripto paraların yatırımcılar açısından ciddi riskler barındırdığını söyleyerek birtakım endişeleri dile getirdi.

“Yatırımcı ve tüketici koruma sorunları var” diyen FED Başkanı, sözlerinin devamında ‘içsel değeri bulunmadığı’ gerekçesi ile kripto paraların gerçek para olmadıklarını ifade etti.

Powell, ayrıca kripto paraların henüz bir tehdit olmadığını kaydetti. FED Başkanı daha sonra “Kripto paralar regüle edilmeli ama FED tarafından değil” dedi.

Powell, geçtiğimiz Kasım ayında yaptığı bir başka yorumda kripto paralardaki düşüşün bir ekonomiyi istikrarsızlaştırmayacağını söylemişti. O gün yaptığı konuşmada uzun vadede kripto paraların önemli olabileceğini, Bitcoin‘in altında yatan Blockchain teknolojisinin ise ekonominin toptan ödemeler kısmında ciddi kullanım alanları bulabileceğini dile getirmişti.

→ ÜNLÜ MİLYARDER MARC LASRY: BITCOIN 40,000 DOLARA YÜKSELEBİLİR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl