Ünlü milyarder Marc Lasry: Bitcoin, 40,000 dolara ulaşabilir

Ünlü milyarder Marc Lasry, Bitcoin hakkında fiyat tahmini yapan son milyarder isim oldu. Lasry, 40,000 doları işaret etti.

Yönetimi altında 9,6 milyar dolarlık varlık bulunan Avenue Capital Group’un kurucu ortağı Marc Lasry, Bitcoin’in fiyatı hakkında tahmin yapan son milyarder oldu. Forbes verilerine göre net değeri 1.7 milyar dolar olan Lasry, Bitcoin’in 40 bin dolara ulaşabileceğini söyledi.

CNBC’ye konuşan Lasry, Bitcoin’in fiyatının gündelik yatırımcılar için daha yaygın ve erişilebilir hale geldikçe önümüzdeki birkaç yıl içinde 40 bin dolara ulaşma potansiyeli olduğuna inandığını ifade etti. Lasry röportajı sırasında, Bitcoin’i beğenmesinin nedenini ise “Diğer kripto paralardan farklı olarak herkesin geleceği şey.” şeklinde açıkladı.

Lasry’nin işaret ettiği gibi yeni gelişmekte olan varlık sınıfını bireysel yatırımcılara daha erişilebilir kılmak amacıyla Square, Robinhood ve Circle gibi birkaç finans teknolojileri şirketleri kripto para ürünlerini kullanıma sunarken Coinbase ve Xapo gibi şirketler de kurumsal yatırımcılar için özel olarak tasarlanmış saklama hizmetleri oluşturdu.

Öte yandan ‘Bitcoin yatırımının kutsal kasesi’ olarak adlandırılan Bitcoin ETF’si yatırım şirketlerinin böyle bir ürün yaratmaya dönük sayısız girişimlerine karşın henüz düzenlenmiş bir borsada işlem görmeye başlamamış değil.

VanEck, SolidX ve CBOE ortaklığıyla başlatılan son girişim, şu anda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından inceleniyor.

Bu arada Lasry, portfolyosunun yüzde 1’ini Bitcoin’e ayırdığını itiraf etti.

Geçtiğimiz Aralık ayında Bitcoin zirvedeyken Lasry, 300 dolardan alabilecekken Bitcoin almadığı için pişman olduğunu belirtmişti. Bununla birlikte o zamandan beri Bitcoin hızlı bir düşüş yaşadı. Lasry’nin aynı hatayı ikinci kez yapmak istemediği anlaşılıyor.

Lasry’nin 40 bin dolar tahmini, aslında Tim Draper’in 250 bin dolarlık tahmini gibi söylemlerle karşılaştırıldığında oldukça makul bir seviyede kalıyor.

→ BİTCOİN YÜKSELİRKEN 180 MİLYON DOLARLIK POZİSYON BUHAR OLDU

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl