2.5 trilyon dolarlık Fidelity, kripto para ürünlerini yıl sonuna kadar çıkarmayı hedefliyor

Yönetimi altında yaklaşık 2.5 trilyon dolarlık varlık bulunan Fidelity, kripto para ürünlerini yıl sonuna kadar piyasaya sürmeyi hedefliyor.

Fidelity Investments’ın CEO’su Abigail Johnson, şirketinin bir dizi kripto para ve Blockchain‘le alakalı ürünler üzerinde çalıştığını açıkladı.

Boston Fintech Week konferansında konuşan Johson, Fidelity‘nin kripto paralarla ilgili tam olarak ne üzerinde çalıştığı konusunda ayrıntıya girmekten kaçındı. Bununla birlikte Johnson, bazı şeylerin kısmen bittiğini ve yıl sonuna kadar bir takım duyurular yapacaklarını umduklarını bildirdi.

Hala 300 milyar doların altında bir büyüklüğe sahip bir piyasa için Fidelity ilgisini sıklıkla gösteren birkaç büyük şirketten biri oldu.

Haziran ayında bir kripto para al-sat hizmeti üzerinde çalıştıkları iddia edilmişti. Aynı ay bir kripto para fonu için bir fon yöneticisini işe almakla ilgilendikleri öne sürülmüştü. Ek olarak bir saklama hizmeti inşa ettikleri yazılmıştı. Ancak bu söylentilerin hiçbiri şirket tarafından doğrulanmadı.

2017 verilerine göre Boston merkezli şirketin yönetimi altında 2.45 trilyon dolar değerinde varlık bulunuyor.

→ NEW YORK BAŞSAVCILIĞI BORSALARLA İLGİLİ SORUŞTURMASINI TAMAMLADI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl