Sektör devleri Fidelity ve Nasdaq’tan Bitcoin borsasına yatırım

Finans sektörünün dev oyuncuları Nasdaq, Fidelity ve diğer birkaç şirket kripto para borsası ErisX'e 27.5 milyon dolar yatırım yaptı.

Reuters’ın bugünkü haberine göre, kripto para borsası ErisX, Fidelity Investments, Nasdaq Ventures ve diğer yatırımcılardan 27.5 milyon dolar topladı.

Nasdaq, dünyanın en büyük ikinci menkul kıymet borsasıyken, ABD yatırım şirketi Fidelity ise 7.2 trilyon doların üzerinde bir müşteri varlığı yönetiyor.

Reuters’a göre, ErisX borsası, gelecek yıl Bitcoin, Ethereum ve Litecoin için vadeli işlemlerin yanı sıra spot ticaretine olanak sağlamayı planlıyor. Şu anda düzenleyici kurumlardan onay bekleniyor.

Nasdaq, Reuters’a miktarını açıklamadan katkı verdiklerini teyit ederken Fidelity ise konu hakkında yorum yapmadı.

ErisX’in CEO’su Thomas Chippas, bu yatırımların amacının personel alımı, altyapı oluşturmak ve dijital varlıklar için düzenlenmiş bir pazar geliştirmek için gerekli adımların atılmasına olanak sağlamak olduğunu açıkladı.

Bu yılın Ekim ayında, perakende aracılık şirketi TD Ameritrade de yatırım şirketi DRW Holdings ve finansal ticaret şirketi Virtu Financial ile birlikte ErisX’e yatırım yaptı. Ayrıca, özel sermaye firması Valor Equity Partners ve CBOE Global Markets de sonbaharda bu borsaya yatırım yapmıştı.

Son olarak Reuters belirtmese de Bloomberg, ErisX’in Bitcoin Cash desteği de sunacağını bildirdi.

Haber: CoinTelegraph

→BALİNALAR, ETHERLERİNİ İKİYE KATLADI

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl