Bitcoin düştükçe alım yapıyor: İki günde 1700 BTC aldı

Mart ayında zirve seviyelerden Bitcoin almaya başlayan bir balina henüz bir ay geçmeden toplamda 3760 adet Bitcoin topladı. Balina yaklaşık 2 saat önce 300 adet Bitcoin daha aldı.

bitcoin-btc

Bitcoin yaklaşık 62 bin dolar seviyelerinde seyrederken, bazı balinaların ise 73 bin dolarlık zirveden gelen bu düşüşleri alım fırsatı olarak görmeleri dikkat çekiyor.

Zincir üstü takip platformu Lookoncain’in verdiği bilgiye göre 21 Mart gününden bu yana 3 binden fazla Bitcoin alan bir kişi ya da kurum, birkaç saat önce de Binance borsasından 300 BTC aldı ve bunları platformdan kendi cüzdanına çekti.

Yaklaşık 1 aylık sürede 242 milyon dolarlık 3760 adet Bitcoin alan bu balina 64.500 dolarlık da ortalama tutturdu. Hesap sahibi dün de 1400 adet Bitcoin almıştı. Dünkü ortalama ise 64.800 doların üzerindeydi. Yani balina ortalama düşürmek için düzenli olarak alım yapıyor gibi gözüküyor.

İsrail-İran ve halving belirleyici olacak

14 Mart günü ulaştığı 73 bin dolarlık zirveden, bir aylık sürede 60 bin dolara kadar düşen Bitcoin’deki kısa vadedeki süreci ise İran ve İsrail’in başını çektiği jeopolitik gerilimlerin seviyesi ve halving belirleyecek.

Haberin yazıldığı dakikalarda Bitcoin 62 bin dolar seviyesinde işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl