Youtube ünlüsü Nicholas Merten, 4 faktörle Bitcoin’in 50 bin dolar olacağını söyledi

Kripto para alanında John McAfee ve Tom Lee arasında bir yerde geniş bir etki alanına sahip Youtube ünlüsü Nicholas Merten, Bitcoin'in fiyatıyla alakalı yeni bir öngörüde bulundu.

Kripto para alanında John McAfee ve Tom Lee arasında bir yerde geniş bir etki alanına sahip, yaklaşık 300 bin abonesi bulunan Data Dash adlı Youtube kanalının kurucusu girişimci ve yatırımcı Nicholas Merten, Bitcoin’in fiyatıyla alakalı yeni bir öngörüde bulundu.

Merten’in, 2017 yılındaki 20.000 dolarlık zirve fiyatının iki katından daha fazla olan 2018 tahmini, itibari para piyasasındaki önemli başarısızlıklara dayanıyor. Buna göre Merten, 2018’in sonuna kadar Bitcoin’in 50.000 dolar seviyesine şu 4 faktör nedeniyle ulaşacak olduğunu düşünüyor:

– Faiz oranları artmayı sürdürecek
– Deustsche Bank, 2018’de iflas bayrağını çekecek
– Hisse senetleri ve konut fiyatları büyük bir darbe alacak
– Çıkması gereken trilyonlarca dolar ile birlikte, SEC bir Bitcoin ETF’si (borsa yatırım fonu) oluşturacak

Öte yandan Merten gibi Bitcoin‘in 2018’de yeni rekor seviyelere ulaşacağını düşünen birçok önemli isim var.

Bunlardan biri olan Tom Lee, Bitcoin’in 8000 dolar seviyesinin altına düşmesine karşın yine de yıl sonunda 25.000 dolara ulaşacağını öngördüğünü söyledi.

Saxo Bank analistlerinden Kay-Van Petersen ise Bitcoin’in 2018’de 50 ila 100 bin dolar arasında bir yerde olacağını tahmin ediyor.

Blockchain Capital’den Spencer Bogart da 2018’de 50.000 dolarlık Bitcoin fiyat tahmini ile yeni zirvelerin görüleceğini düşünen isimlerden.

→ BITFINEX’TE GÖRÜLMEMİŞ HAREKETLİLİK: YÜZ BİNLERCE ETH SATILDI, FİYAT ÇAKILDI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl