Bitcoin fiyatında görünüm nasıl? Uzmanların yorumları

Bitcoin, iki gün önce 6400'den 6800'e gerçekleştirdiği sıçramanın ardından 6600-6800 aralığında gidip geliyor. Şu sıralarda bir Bitcoin, Bitfinex verilerine göre 6750 dolardan işlem görüyor. Bitcoin'deki mevcut duruma uzmanlar ne diyor?

Bitcoin, iki gün önce 6400’den 6800’e gerçekleştirdiği sıçramanın ardından 6600-6800 aralığında gidip geliyor. Şu sıralarda bir Bitcoin, Bitfinex verilerine göre 6750 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin fiyatındaki mevcut durumu CoinDesk’e değerlendiren analist Omkar Godbole, BTC‘nin 7000 doları hedeflediği görüşünde. Godbole, UTC’ye göre bu seviyenin üzerinde gerçekleşecek bir günlük kapanışın kapıları 7500-7600 dolar aralığına açabileceğini düşünüyor.

Analist, 4 saatlik grafikte görülen yükselen trend çizgisi desteği olan 6510 doların kırılması halinde kısa vadeli yükseliş olasılığının ortadan kalkacağını ifade ediyor. Godbole, son olarak günlük kapanışın 6000’in altında gerçekleşmesi halinde bunun ayı piyasasını canlandıracağını ve 5000’e doğru bir gerilemenin görülebileceğini söylüyor.

Bir başka analist Rakesh Upadhyay, Cointelegraph’a yaptığı değerlendirmede satış baskısının azaldığını belirtti. Upadhyay, Bitcoin’in mevcut seviyelerden 8500 ve daha sonra 10.000’e kadar bir ralli beklediğini dile getirdi.

Godbole’un yorumuna benzer şekilde Upadhyay de fiyatın 7050’nin üzerinde seyretmesi yükselişin süreceğini düşünüyor.

→ TARİHİN EN BÜYÜK KRİPTO PARA HIRSIZLIKLARI


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Burada aktarılan analistlerin ifade ettiği tüm görüşler sadece kendi fikirleridir ve Uzmancoin ile içeriğin yazarının görüşlerini yansıtmaz. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl