Tom Lee, Bitcoin fiyatına dair öngörülerini tekrarladı

Wall Street stratejisti Tom Lee, Bitcoin'in yıl ortasına kadar 20.000$, yıl sonuna kadar ise 25.000$'a ulaşacağına dair tahminin tekrarladı.

Wall Street stratejisti Tom Lee, Bitcoin‘in yıl ortasına kadar 20.000$, yıl sonuna kadar ise 25.000$’a ulaşacağına dair tahminin tekrarladı.

Ayrıca CNBC’nin Lee’nin kendi şirketi Fundstrat’ın raporundan yaptığı alıntıya göre Lee, 2018 yılında en az üç halka açık şirketin kendi kripto paralarını yayınlamalarını bekliyor:

“Zaten üç büyük şirket kripto paralar konusundaki çabalarını açıkladılar ve bu da Wall Street’in onları kucaklamadan önce şirketlerin kripto paralara doğru ilerleyebileceğini gösteriyor.”

Lee’nin belirttiği gibi Japon e-ticaret devi Rakuten, kendi kripto parasını çıkaracağını açıkladı. Telegram şu an tarihin en büyük ICO’sunu gerçekleştirme sürecinde. Öte yandan Japon mesajlaşma uygulaması Line da uygulama içi bir kripto para ticareti alanı oluşturacağını duyurmuştu.

Lee, raporda henüz ciddi bir şekilde kripto dünyada yer almayan Starbucks, Facebook ve Amazon gibi devlerin bu yıl Blockchain teknolojisini uygulamak isteyeceklerini de ifade etti.

Geçmişte Lee, Bitcoin fiyatına ilişkin olarak sabit yükseliş öngörülerinde bulunuyordu. 2017 yılının Ağustos ayında Bitcoin’in yıl sonundan önce 6000$’a ulaşacağı tahmininde bulunmuş ve Bitcoin, onun tahminin de çok ötesine geçerek Aralık ayında 20.000$’a kadar tırmanmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

  1. toprak Yanıtla

    bu haberlerinize tarih eklemeyi unutmayın..bu haber ne zaman yapıldıgını bulamadım..eski haber galiba

    1. Burak Köse Yanıtla

      Masaüstü ve mobilde tarihleri görebileceğiniz yerler: