Bitcoin, 8 bin dolarda tutunabilir mi?

Bitcoin fiyatları fırtınalı günler geçiriyor. Dün 8000$'ın altına kadar gerileyen Bitcoin, bugün 8200$'da tutunmaya çalışıyor. Peki Bitcoin bu seviyelerde tutunabilir mi? İşte analistlerin görüşleri...

Bitcoin fiyatları fırtınalı günler geçiriyor. Dün 8000$’ın altına kadar gerileyen Bitcoin, bugün 8200$’da tutunmaya çalışıyor.

18 Nisan’dan bu yana en düşük seviyelerde gezen Bitcoin, 8000$’ın altına birçok kez gerilemiş ancak daima güçlü bir şekilde geri dönmüştü.

Analistlere göre bu esneklik Bitcoin’in bu fiyat seviyesinin etrafında önemli bir destek oluşturduğunu gösteriyor.

Sosyal ticaret platformu eToro’nun İngiltere yöneticisi Iqbal Gandham, “Bu seviyelerde çok sayıda destek var.” dedi.

Dijital para veri platformu CryptoCompare’in kurucu ortağı ve CEO’su Charles Hayter de Gandham ile benzer bir bakış açısı sunarak Bitcoin’in 8000$’da önemli bir destek bulduğunu belirtti.

eToro’nun kıdemli piyasa analisti Mati Greenspan ise dijital para biriminin uzun vadeli trend çizgisi sağladığını ve Bitcoin için en güçlü desteğin 7100$’da olduğunu ifade etti.

Bir başka analist Bitcoin’deki son duruma biraz daha ihtiyatli yaklaşıyor. Kripto para yatırımcısı Marius Rupsys, “8000$’da biraz destek olabilir ama herhangi bir fiyat seviyesi kırılabilir. Fiyatın nereye gideceğini görmek için kenarda oturacağım.” dedi.

Öte yandan Dünyanın en büyük kripto para ve Blockchain etkinliği olan Consensus 2018’in kripto para piyasasına beklenen canlanmayı getireceği iddia ediliyordu ama beklenen olmadı.

Bu konuyla ilgili olarak Blockchain tabanlı lojistik şirketi VeChain Tech’in CEO’su Sunny Lu, “Bitcoin’de bu haftaki kayıplar, Consensus 2018’le ilgili karşılanmamış beklentilerin bir sonucu olabilir. Projelerin ve konuşmacıların kalitesi gerçekten beklendiği kadar iyi değildi. Sanırım insanlar hayal kırıklığına uğradılar.” şeklinde konuştu.

Fundstrat’ın dijital para analisti Alex Kern ise, “Birçok eski katılımcı, panellerin geçen yıl olduğu gibi önemli tartışmalardan ziyade reklamlara benzediğini belirtti.” dedi.

→ ÇİN HÜKÜMETİ 421 SAHTE KRİPTO PARA TESPİT ETTİ

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl