Binance’in kurucusu, Bitcoin’de FUD etkisine karşı Eylül’ü örnek gösterdi

Binance'in kurucu ortağı ve CEO'su Changpeng Zhao, Bitcoin'de FUD etkisine karşı geçtiğimiz yılın Eylül ayını örnek gösterdi.

Binance’in kurucusu Changpeng Zhao, son günlerde kripto para piyasasında FUD (belirsizlik, korku ve şüphe) etkisi yaratan gündemin sıcak konuları SEC’in ret kararları, Çin yasakları ve BitMEX manipülasyonu iddialarının ardından kişisel Twitter hesabından bir paylaşım yaptı.

Zhao, 2017’nin Eylül ayını örnek gösterdi ve bu ayda Bitcoin fiyatının 3,000 dolar olduğunu, aynı zamanda bolca FUD ile negatif haberler bulunduğunu belirtti. Zhao, ardından üç ay sonra Bitcoin fiyatının 20,000 dolara çıktığına dikkat çekerek ‘negatif haberlere aldırmayın’ mesajı verdi.

Zhao’nun işaret ettiği gibi geçtiğimiz yılın Eylül ayında Bitcoin’in birkaç ay sonra 20,000 dolara yükselmesi, hayal bile edilemeyen bir şeydi. O ay Bitcoin’in yıl sonuna kadar 5,000 ya da 10,000 dolara ulaşabileceğine şüpheyle bakılıyordu. Bunların yanı sıra yine Çin yasakları gündemin tam ortasındaydı. Çin hükümetinin tüm Bitcoin ticaretini engelleyeceği konuşuluyordu. Nitekim hükümet, ICO yasaklarının yanı sıra borsaların faaliyetlerini de durdurdu. Tüm bu yasaklar, piyasaları adeta alt üst etmişti.

→ BITCOIN’DE VADELİ İŞLEM HACMİ SON BİR AYDA SERT DÜŞTÜ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl