Bitcoin gaspı – Bahçelievler’de 19 milyon TL’lik Bitcoin gasp edildi

Bahçelievler'de 5 gaspçının bir iş adamının 12 milyon TL değerindeki 450 adet Bitcoin'inini gasp ettikleri ortaya çıktı.

Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre 9 Kasım 2017’de İstanbul Bahçelievler’de kendilerine polis süsü veren 5 gaspçının bir iş adamının toplam değeri şu an 19 milyon TL olan 450 Bitcoin’inini gasp ettikleri ortaya çıktı.

Gaspla ilgili soruşturma tamamlandı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianameye göre; Bitcoin işlemleri yapan iş adamı 5 kişilik çete tarafından takibe alındı.

Zorla minibüse bindirdiler

İki çete üyesi 9 Kasım 2017’de kendilerine polis süsü verdi ve işadamını Yenibosna’daki konutundan çıkar çıkmaz zorla bir minibüse bindirdi. Esenler’deki bir otoparka götürdükleri işadamının Bitcoin şifrelerini silah zoruyla temin eden çete üyeleri hesaptaki 19 milyon TL değerindeki 450 Bitcoin parayı kendi hesaplarına aktardı.

4 ayrı suçtan hapis cezası istendi

İş adamı polise başvurarak, gaspçılar tarafından 8 saat boyunca minibüste tutulduğunu ve şiddete uğradığını söyleyerek şikayetçi oldu. Polis, teknik takip sonucu şüpheliler Gökhan S., Görkem S., İbrahim Ö.,, Selçuk Ö. ve Uğur K’yi yakaladı. Tamamı tutuklanan şüpheliler hakkında; ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’, ‘Silahla yağma’, ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’, ‘özel işaret ve kıyafetleri usulsüz kullanma’ suçlarından hapis cezası istendi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl