Son Bitcoin gelişmeleri, ayı piyasasının yakında biteceğinin işareti mi?

Bitcoin'in fiyatının yüksek alçaklar oluşturması ve Bitcoin'le ilgili sayısız önemli gelişmeler arasında bazıları ayı piyasasının bitebileceğine inanıyor.

Bitcoin’in 20,000 dolara ulaşmasının üzerinden neredeyse 10 ay geçti ve aylar süren devamlı düşüş hareketlerinden sonra birçok trader, ayı piyasasının bitebileceğini söylüyor.

Bitcoin fiyatının yüksek alçaklar yapması ve lider kripto parayla ilgili sayısız önemli gelişmeler arasında yükseliş nedenleri her geçen gün büyüyor.

Yüksek alçaklar

Aşağıda, Bitcoin’in ABD Doları karşısındaki bir aylık grafiği görülebilir:

Yukarıda çizilen trend çizgisi ile de gösterildiği gibi Bitcoin’in fiyatı şu anda yüksek alçaklar oluşturuyor. Fiyat, 6,500 dolarda nispeten sabit seyretmesine karşın grafik genel trendin kısa vadede yukarı doğru seyrettiğini gösteriyor.

Bitcoin, daha geniş bir zaman dilimi içinde de yüksek alçaklar oluşturuyor. Temmuz ayında Bitcoin, 5,778 dolara ve Ağustos’ta ise 5,860 dolara düşmüştü. Lider kripto para son düşüşünde ise 6,000 doların üzerinde kaldı.

Bu durum tek başına ayı piyasasının sona erdiği anlamına gelmez. Bununla birlikte Bitcoin’in birçok yılın son çeyreğinde fiyat artışı yaşadığına dönük tarihsel veri ve son önemli gelişmelerin kombinasyonu, bir boğa koşusunun oluşmaya başladığı iddiasını gerekçelendirebilir.

Son dönemdeki önemli gelişmeler şöyle özetlenebilir:

  • Nasdaq’ın kendi Bitcoin işlem masasını oluşturduğu söylentisi
  • Bir yıl önce faaliyete geçen SegWit’in adaptasyonunun yüzde 50’yi aşması
  • Lightning Network’ün her geçen gün büyümesi. Coingate ve Globee gibi ödeme işlemcileri Lightning ödemelerini kabul ettiği için satıcı adaptasyonu da buna eşlik ediyor.
  • Bakkt, Intercontinental Contracts Exchange ile birlikte Bitcoin’e dayalı fiziksel bir vadeli işlem sözleşmesi sağlayacak.
  • Bakkt, Intercontinental Contracts Exchange ile birlikte Bitcoin’e dayalı fiziksel bir vadeli işlem sözleşmesi sağlayacak.
  • Dünyadaki en etkili yatırımcılardan biri olarak kabul edilen Yale Üniversitesi’nin Baş Yatırım Sorumlusu David Swensen’in kararıyla 30 milyar dolarlık gelire sahip üniversitenin bir kripto para fonuna yatırım yapması.

Kripto para ekosisteminin öngörülemezliğini göz önünde bulundurarak tüm bu olumlu işaretler ve lider kripto paranın yavaş bir şekilde yükselmesi arasında ayı piyasasının sona ermesi mümkün.

Kaynak: CryptoGlobe

→ KRİPTO PARA BORSASI BINANCE ÇİN HÜKÜMETİNE DUACI

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl