Mayıs ayında Bitcoin fiyatını etkileyebilecek 3 önemli gelişme

Büyük ölçekli yatırımcılara hizmet veren kripto para alım satım platformu SFOX, Nisan 2019 kripto para volatilite raporunu yayınladı. Şirket, Mayıs ayında Bitcoin fiyatını etkileyebilecek 3 önemli gelişmeye de dikkat çekti.

Yüksek net değerli bireyler, aile ofisleri ve fonlar gibi büyük ölçekli yatırımcılara hizmet veren kripto para işlem platformu SFOX, Nisan 2019 kripto para volatilite raporunu yayınladı.

Raporda SFOX, kripto paraların fiyatlarının Mayıs ayında Bitcoin ETF kararları, vadeli işlemlerin sona ermesi ve önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan Consensus gibi büyük kripto para ve Blockchain konferansları sırasında yapılan tartışmalardan etkilenebileceğini belirtti.

Öte yandan SFOX’un araştırmacılarının Bitcoin fiyatına ilişkin Nisan ayındaki önemli gözlemlerinden bazıları şu şekilde:

  • “1 ve 3 Nisan arasında Bitcoin fiyatı yüzde 20’den fazla artarak 4122.92 dolardan 5017.13 dolara yükseldi. Bu fiyat artışının nedenine ilişkin yayın görüş, 2 Nisan’da anonim bir taraf tarafından 20,000 BTC’lik satın alma emrinin arz ve talep dengesini bozduğu yönünde.”
  • “Nisan ayındaki ralli, volatiliteyi şiddetlendirebilecek şekilde BitMEX’te birçok büyük kaldıraçlı Bitcoin pozisyonunun tasfiye edilmesine neden oldu.”
  • “Mevcut ralli, medyada yüksek perdeden duyuruldu, bu teorik olarak insanların fiyatları daha da yukarı taşıyan fırsatı kaçırma korkusu (FOMO) deneyimlemesine neden olmuş olabilir. Daha küçük ölçekte de olsa 2017 yılı sonlarında gözlemlediklerimize benziyor.”

SFOX, Mayıs’ta fiyatları etkileyebilecek gelişmeleri şöyle özetliyor:

  • “ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), Mayıs ayında iki Bitcoin ETF başvurusunu reddedecek ya da onaylayacak. Tarihsel olarak piyasa Bitcoin ETF’leri hakkındaki haberlere karşı oldukça reaktif oldu. Bu nedenle bununla ilgili sonuçlar kripto paraların fiyatlarını potansiyel olarak etkileyebilir.”
  • “Kripto paraların volatilitesi genellikle vadeli işlemlerin son tarihi sırasında harekete geçer. CBOE, şimdilik Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri listelemekten vazgeçtiği için CME vadeli işlemlerinin son tarihi volatiliteyi normalden daha fazla etkileyebilir.”
Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl