tipobet

Tuur Demeester: Bitcoin, kısa bir süre 5000’e dokunabilir

Makro yatırımcı ve analist Tuur Demeester, Bitcoin'in henüz gerçek dip seviyeye ulaşmadığını, bunun 5000 dolar olabileceğini ileri sürdü.

Bitcoin’de blok ödülü yarılanması giderek yaklaşıyor. 14 Mayıs’ta gerçekleşmesi beklenen yarılanmaya artık 6 aydan daha az bir süre kaldı.

Bitcoin’in yarılanma öncesinde dibe ulaşıp ulaşmadığı konusunda kafalar karışıkken Tuur Demeester, “Henüz değil.” diyor.

What Bitcoin Did podcast yayınına konuk olan makro yatırımcı ve analist Demeester, Bitcoin’in fiyat dinamikleri konuşulduğunda Richard Wyckoff’un birikim teorisinden bahsetti. Demeester, farklı birikim aşamaları olduğunu, Bitcoin’in henüz son aşamalarda bulunmadığını ileri sürdü.

Demeester’e göre, gerçek dip seviyeye, varlıklarını satacak hiçbir trader’ın kalmayacağı yeniden birikim aşamasından sonra ulaşılacak.

Analist, “3000 dolarlık dip seviyeden çok yukarıdayız ve oraya geri döneceğimizi düşünmüyorum. Belki kısa bir süre 5000 dolara dokunabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Demeester, Bitcoin’in yeni bir tarihi zirveye çıkabileceğini ancak bunun yakın zamanda gerçekleşmeyeceğini iddia ediyor.

Analist, “İnsanlar şöyle düşündüler: Bitcoin yine 2017’deki gibi, hadi trene atlayalım ve önden gidelim. 14,000’e gittik ama bence biraz fazla hızlı oldu.” şeklinde konuştu. Demeester’e göre, Bitcoin’in yeni “yükseliş ve düşüş” döngüsü hala azalan bir yörüngede olduğumuzdan çok daha uzun sürecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun