Eski Goldman Sachs analisti: Bitcoin fırsatı değerlendirirse 100 kat tırmanabilir

Eski Goldman Sachs analisti ve risk sermayedarı Lou Kerner, Bitcoin'in birincil değer deposu olma fırsatını değerlendirmesi halinde 100 kat tırmanabileceğini söyledi.

CryptoOracle’ın kurucu ortağı olan ünlü risk sermayedarı Lou Kerner, Bloomberg’e verdiği demeçte Bitcoin‘in ‘baskın değer deposu’ olarak 8 trilyon dolarlık kümülatif piyasa kapitalizasyonuna sahip altının yerini alma fırsatına sahip olduğunu öne sürdü.

Kerner, BTC’nin bu fırsatı değerlendirmesi halinde fiyatının bugün bulunduğu yerden 100 kat yukarı çıkabileceğini söyledi.

Kerner, “Bitcoin bir değer deposu olarak gelişiyor ve bugün ana değer deposu ise altın. 8 trilyon dolarlık bir şey. Bitcoin bugün 60 milyar dolar civarında. Bu nedenle baskın değer deposu olarak altının yerini alma şansına sahip olduğunu düşünüyorum, bu gerçekleşirse bulunduğu yerden 100 kat yukarıya tırmanabilir.” dedi.

Kerner, sözlerinin devamında tüm büyük teknolojilerin etkisinin kısa vadede abartıldığını, bununla birlikte uzun vadede ise hafife alındığını ifade etti.

Blockchain ve kripto paraların yarattığı etkinin internetten daha büyük olacağını öne süren analist, dünyanın Bitcoin’in altından daha iyi bir değer deposu görüşünü paylaşmaya başlama yolunda olduğunu, buna bağlı olarak 100,000 dolar öngörüsünün 3-4 yılda gerçekleşebileceği iddiasında bulundu.

Kerner son olarak şöyle konuştu:

“Paranın tarihine bakarsanız, yüzde 100’ü 400 yıl öncesine kadar sıfırlandı. Gerçek şu ki Dolar da bir Ponzi şeması. Kimse sahip olduğumuz borçları geri ödeyebileceğimizi düşünmüyor. Asla 20 trilyon dolardan daha fazla olan borcu ödeyemeyeceğiz ve bu arada yarın daha fazla, sonraki gün daha fazla olacak. Bu nedenle satın alma gücünüzü korumak istiyorsanız tek yol zamanla altın olmuştur. Zaman geçtikçe tüm paralar sıfırlanır. Bundan dolayı bugün altında 8 trilyon dolar saklanıyor. En büyük ikinci değer deposu olan gümüşün piyasa kapitalizasyonu ise yaklaşık 50 milyar dolar. Ve Bitcoin 60 milyar dolar. Yani bir değer deposu olarak ikinci sırayı gümüşten aldı.”

Stanford İşletme Enstitüsü’nden MBA derecesine sahip olan ve Goldman Sachs ile Merrill Lynch için hisse senedi analisti olarak çalışan Kerner, 2013 yılından bu yana kripto para alanında yer alıyor. Finans sektöründe edindiği geniş tecrübelerden sonra 2017 yılının Aralık ayında James Haft ile birlikte CryptoOracle’ı kurdu.

→ BAKKT 2019’A HIZLI GİRİYOR: 182 MİLYON DOLARLIK FİNANSMAN

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl