Bitcoin’de kısa ve uzun vadeli görünüm nasıl?

Bitcoin geçen haftaki aşağı yönlü seyrini takip ediyor, bazı noktalarda geri sıçradı fakat yine aşağı bakıyor. Şu sıralarda 6500 dolardan işlem gören Bitcoin'le ilgili olarak Forbes'a konuşan bazı analistler, bir numaralı kripto paranın genel yönünü tayin ettiler.

Bitcoin geçen haftaki aşağı yönlü seyrini takip ediyor, bazı noktalarda geri sıçradı fakat yine aşağı bakıyor.

Şu sıralarda 6500 dolardan işlem gören Bitcoin‘le ilgili olarak Forbes’a konuşan bazı analistler, bir numaralı kripto paranın genel yönünü tayin ettiler.

Dijital para yatırımcısı Marius Rupsys, “Bitcoin düşüş eğilimi gösteriyor. 20 binden 6100’e kadar, yaklaşık yüzde 70 azaldı. Bu kadar düşmüş olan herhangi bir varlık düşüş eğiliminde olacaktır. Hisse senetleri yüzde 20 düştüğünde bu düzeltme olarak kabul edilir. Bu hafta, önceki eğilimin devamı gibi görünüyor.” dedi.

Mandala’nın CEO’su Nate Flanders, “Yaklaşık olarak Şubat ayından bu yana Bitcoin net bir düşüş eğilimine girmiş durumda. Yeni zirvelere devam edemedi. Yatırımcılar, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu yektilileri tarafından Bitcoin ve Ethereum‘un menkul kıymet olmadığı yönündeki son açıklamalarını takiben değişen duyguların tetikleyebileceği trendin tersine dönmesi ihtimaline karşı gözlerini açık tutmalılar. Yasal kesinlik büyük bir faktör, insanlar daha rahat hissettikçe davranışta bir değişim görmemiz mümkün.” şeklinde konuştu.

Son olarak sosyal ticaret platformu eToro’nun kıdemli piyasa analisti Mati Greenspan ise “Uzun vadeli grafiklere bakıldığında Bitcoin kesinlikle yükseliş trendinde. Bugünlerde yaşadığımız şey hala Aralık ayının zirvelerinden bir geri çekilme.” ifadelerini kullandı.

→ KURUCUSU CHANGPENG ZHAO BINANCE’İN GELECEĞİNİ ANLATTI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl