200 milyar doları yöneten ‘Tahvil Kralı’ndan Bitcoin tahmini

'Tahvil Kralı' olarak anılan DoubleLine Capital'in CEO'su Jeffrey Gundlach, geleneksel piyasaların yanı sıra Bitcoin'le ilgili değerlendirmeler yaptı.

DoubleLine Capital’in CEO’su ve ‘Tahvil Kralı’ olarak tanınan bir iş insanı olan Jeffrey Gundlach, Bitcoin’in 5,000 dolara çıkarak %25 oranında bir getiri sağlayabileceğini öne sürdü.

Yönetimi altında 200 milyar doları aşkın varlık bulunan Gundlach, 2019’un piyasalar için volatil bir yıl olacağını tahin ediyor.

Gundlach, Bitcoin’e gelince ise yatırımcılara Bitcoin’den kurtulmalarını tavsiye ettiğini belirtmesine karşın kripto paranın yakında yüzde 25 değer kazanabileceğini söyledi.

Bitcoin, son birkaç günde 4,000 doların üzerinde alıcı buluyor. Lider kripto paranın piyasa kapitalizasyonu ise 70 milyar doları aşmış durumda.

Gundlach’ın kripto para hakkında düşünceleri, yakın zaman önce ‘Kripto paralar bir peri masalı’ diyen Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) yönetim kurulu üyesi Ardo Hansson ile aynı çizgide görünüyor.

Öte yandan Winklevoss ikizleri Camerin ve Tyler da dün Bitcoin’in altın olma konusunda altından daha iyi olduğunu ve Bitcoin’in, altının yerini almasıyla piyasa kapitalizasyonunun 7 trilyon doların üzerine çıkacağını söylemişlerdi.

Haber: CryptoGlobe

→ RUSYA’DAN BİR BITCOIN HAMLESİ GELEBİLİR Mİ?

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl