Kripto para piyasasında hacim pik yaptı

Kripto para piyasası, birkaç gün önce gerçekleşen düzeltmenin ardından yeniden kendine geliyor. Piyasanın hacmi son 3 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Hafta sonuna girilirken kripto para piyasası yavaşça yükseldi ve yeniden 300 milyar dolar seviyelerine geri döndü. Piyasalardan 15 milyar dolar silen bir düzeltmenin ardından tekrar yukarı doğru ilerliyoruz ve bugün kripto paraların çoğu yeşil renkte. Günlük ticaret hacmi ise 35 milyar doları aştı. Bu seviye en son tam 3 ay önce, 26 Nisan 2018 tarihinde görülmüştü. O gün Bitcoin fiyatları ise 8,850-9,200 dolar aralığında yer alıyordu.

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre Bitcoin, son 24 saatte yüzde 3,7’lik yükselişi ile şu sıralarda 8,200 dolardan işlem görüyor.

Altcoin’ler arasında PIVX‘in artışı dikkat çekiyor. Gizlilik odaklı kripto para, dün 2 dolar seviyesinde yer alıyordu, bugün ise yaklaşık yüzde 19’luk yükselişle 2,35 dolarda.

En büyük ilk 10 kripto para arasında ise en çok değer kazananı Stellar oldu. Stellar, son 24 saatte yüzde 5 yükselerek 31 cent’ten işlem görüyor.

Bu arada Bitcoin’in piyasa hakimiyeti yüzde 47.4 düzeyinde. Hacim verilerinde ise Bitcoin, Ethereum’un gerisinde kaldı. Ethereum hacmi 10.7 milyar dolarken Bitcoin’in hacmi 6.2 milyar dolar. Toplam piyasa değeriyle beşinci sırada yer alan EOS, Tether saf dışı bırakılırsa hacim verilerine göre 900 milyon dolarla üçüncü konumda.

→ KRİPTO PARA YATIRIM ŞİRKETİNDEN İNANILMAZ GETİRİ: %10,000

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl