Kripto para yatırım şirketinden inanılmaz getiri: %10,000

Kripto para yatırım şirketi Pantera Capital, geride bıraktığımız 5 yıl içinde yüzde 10,000'den fazla getiri elde ettiğini bildirdi.

Kripto para yatırım şirketi Pantera Capital, kuruluşundan 5 yıl sonra %10,000’den fazla getiri elde ettiklerini bildirdi. Rakamları, CEO olarak görev yapan Dan Morehead ve Joey Krug, şirketin beşinci yıl dönümünde paylaştı.

Şirket, bu getiriyi, büyük ölçüde Bitcoin’e olan inançları sayesinde elde edebildi.

Yatırım şirketi, Bitcoin’i ilk olarak yalnızca 104 dolarken satın almıştı.

Şirket, Bitcoin gibi kripto paralara doğrudan yatırımlarının yanı sıra başlangıcından bu yana çeşitli Blockchain girişimlerine de finansman sağlıyor. Şirket, yakın zamanda paylaşım ekonomisi girişimi Origin ile stabilcoin girişimi Basis’e yatırım yapmıştı.

Morehead, Bitcoin’i satın almak için hala iyi zamanlarda bulunduğumuzu düşünüyor. Bitcoin’in altından beri ilk küresel para birimi olduğunu ifade eden Morehead, “Bitcoin aslında sınırlar olmaksızın ödeme yapmanın tek yoludur.” diyor.

Morehead, geçtiğimiz Nisan ayında yaptığı bir açıklamada kripto para piyasasının toplam değerinin 4 trilyon dolara çıkabileceğini, 40 trilyon doların bile mümkün olduğunu söylemişti.

2013 yılında kurulan Pantera Capital’in 1 milyar dolarlık kripto serbest yatırım fonunun yüzde 10’unu Bitcoin oluşturuyor. Fonun en büyük yatırımı ise Kore Ethereum’u olarak bilinen ICON’da bulunuyor.

→ SEC KOMİSYONERİ: BITCOIN REGÜLE EDİLDİ VE BİR ETF İÇİN YETERİNCE OLGUN

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl