Bitcoin’in hacmindeki düşüş, piyasada geri çekilme yaratıyor

Bir numaralı kripto para Bitcoin'in hacminde 14 Eylül'den bu yana görülen düşüş, kripto para piyasasında küçük bir geri çekilme yarattı.

Bitcoin bir kez daha 6,500 dolar seviyesinin altına düşerken kripto para piyasası da sabah saatlerinde 205 milyar dolardan 199 milyar dolara geriledi. Piyasa, şu sıralarda ise yaklaşık olarak 201 milyar dolarda yer alıyor.

Bitcoin ve kripto para piyasasındaki bu gerileme, hacim eksikliğinden kaynaklandı. Şu anda Bitcoin için 3.1 milyar dolar olarak görülen hacim, yatırımcılar arasında endişe yaratabilir.

İki gün önce Bitcoin, 6,600 dolara yaklaşmışken hacim de 4.3 milyar dolara dayanmıştı. O günden bu yana hacimde istikrarlı bir düşüş görüldü. Gelinen noktada Bitcoin’in hacmi 14 Eylül’den bu yana yüzde 25’in üzerinde geriledi.

BTC’nin önümüzdeki 24 saat içinde hacimde bir artış yaşamaması durumunda yukarı yönde büyük bir hareket gösterme olasılığı yok. Lider kripto para için bir sonraki direnç seviyesi 6,600 ve 6,800’de görülüyor ve kısa vadede 7,000 dolara ulaşması için bu iki seviyeyi rahat bir şekilde geçmesi gerekiyor.

→ ARTHUR HAYES VE BITMEX’İN ÇARPICI HİKAYESİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl