Bir kripto para borsası daha hack’lendi: 60 milyon dolar çalındı!

Japonya merkezli bir kripto para borsası olan Zaif, geçirdiği saldırının ardından 60 milyon dolar değerinde kripto para kaybetti.

Japonya’da faaliyet gösteren Zaif isimli kripto para borsasının kullanıcıları son günlerde borsada para çekme ve para yatırma işlemleri gerçekleştiremedi. Daha sonra ortaya çıktığı gibi bunun nedeni Coincheck borsanın hack’lenmesinin ardından yine Japonya’da gerçekleşen ikinci önemli hack vakasıydı.

Borsa sahipleri, az önce şu link üzerinden yayınlanan Japonca yazılmış bir duyuru metniyle Zaif’in hack’lendiğini açıkladı. Hırsızlığın boyutu hala araştırılıyor fakat bir tahmine göre bu rakam 60 milyon dolar civarında olabilir.

İlk verilere göre hacker’lar bilinmeyen miktarda Mona ve Bitcoin Cash‘in yanı sıra yaklaşık 6,000 adet Bitcoin çaldı. Saldırının toplam boyutunun 6.7 milyar yen, yani 60 milyon dolar olduğu öne sürülüyor.

Duyuru metninde saldırının 14 Eylül’de yaşandığı ve yaklaşık iki saat boyunca devam ettiği kaydedildi. Ayrıca borsada faaliyetlerin normale dönmesi için çalışmaların sürdürüldüğü ve güvenliğin kontrol edilerek güçlendirildiği bildirildi.

Ek olarak borsa, Japon yetkilileri, konudan haberdar etti. Olay halen araştırılıyor.

Zaif’te 10’un üzerinde kripto para işlem görüyordu. CoinMarketCap’ten elde edilen son verilere göre borsanın 24 saatlik işlem hacmi 62 milyon dolar düzeyinde.

→ İŞTE BITCOIN’DEKİ SERT DALGALANMANIN NEDENİ

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl