Bir Bitcoin madencilik şirketi daha halka arz peşinde

Bitcoin madencilik devi Bitmain'in rakibi Canaan Creative de halka arz olmayı planlıyor. Şirket, bunu New York'ta gerçekleştirmeyi düşünüyor.

Bloomberg’in anonim kaynaklardan alıntı yaparak hazırladığı bugünkü haberine göre, Çin merkezli Bitcoin madencilik cihazı üreticisi Canaan Creative, New York’ta ilk halka arzını (IPO) gerçekleştirmeyi düşünüyor.

Konu hakkında bilgi sahibi olan ve ismini vermek istemeyen kaynaklara göre, Çin’in 2. en büyük madencilik cihazı üreticisi olan Canaan, bu yılın ilk yarısında hisselerini satışa çıkarabilir.

Endüstri lideri Bitmain gibi Canaan da aslında Hong Kong’da bir halka arz yapmayı planlamıştı ancak 400 milyon dolar değerindeki bu plan, geçtiğimiz Kasım ayında zaman aşımına uğramıştı.

 

Bloomberg’ün haberinde ayrıca, müzakerelerin erken bir aşamada olduğu ve New York merkezli IPO’nun hayata geçmesine ilişkin bir kesinlik olmadığı belirtildi.

Söylentiler, Bitcoin madencilik sektöründe birkaç ay süren sıkıntılı olayların ardından geliyor. Bitmain başta olmak üzere madencilik işletmeleri, düşen Bitcoin fiyatlarına bağlı olarak ciddi kayıplar yaşadılar.

Bitcoin ağının hash oranı toparlamaya başlasa da Aralık ayındaki haberler, Hong Kong borsa regülatörünün isteksizliğinden ötürü Bitmain’in Hong Kong Borsası’nda halka arz planlarının ortada kaldığını yazıyordu.

Bu arada madencilik devinin personelinin en az yarısını işten çıkarıyor olduğu ileri sürülüyor.

Haber: CoinTelegraph

→ WINKLEVOSS KARDEŞLER BITCOIN İÇİN ‘7 TRİLYON’DA ISRARCI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun