Coinbase’den ünlü Bitcoin girişimcisinin hesabına kilit

Önde gelen bir kripto para yatırımcısı olan Alistair Milne, Bitcoin borsası Coinbase'in hiçbir açıklama yapmadan 3 gün boyunca hesabını dondurduğunu söyledi.

Önde gelen kripto yatırımcısı ve aynı zamanda Altana Digital Currency Fund’un kurucu ortağı olan Alistair Milne, ABD merkezli kripto para borsası Coinbase‘in 72 saat boyunca kendisinin fon transferlerini durdurduğunu açıkladı.

Twitter’daki 62,000 takipçisine açıklamalarda bulunan Milne, 2013’ten beri tam doğrulanmış bir Coinbase hesabına sahip olduğunu belirterek şirketinin çalışanlarına daha sonra bonus ödeme yapmak için 3,500$’dan biraz BTC aldığını söyledi. Ardından bir çalışanına bu bonus ödemeyi yapmaya çalıştığını belirten Milne, bu sırada Coinbase’in hiçbir açıklama yapmadan hesabını 3 gün boyunca dondurduğunu fark ettiğini söyledi.

Bitcoin aracıları eski bankalardan daha kötü

Hesabını yeniden doğrulamaya çalıştığını belirten Milne, borsanın bu konuda kendisine yardımcı olmadığını öne sürdü ve Bitcoin aracılarının eski bankalardan daha kötü olduğunu söyledi.

Attığı tweet’lerde yaşadığı sorunların Bitcoin ağıyla ilgisi olmadığını ifade eden Milne’nin tweet’lerinin altına bir kullanıcı şöyle yazdı:

“Dün Coinbase’i silmeye çalıştım. Tüm onay süreçlerini gerçekleştirdiğim halde Coinbase’i silemedim. Hiçbir açıklama da yapmadılar.”

Coinbase’in Neutrino’yu satın almasına tepkiler

Coinbase, 27 Şubat’ta siber istihbarat şirketi Neutrino‘yu satın almış ve bu karar kripto para topluluğunda tartışma yaratmıştı. CoinShares’in baş strateji yöneticisi Meltem Demirörs, bu karardan duyduğu memnuniyetsizliği Twitter’da şu ifadelerle dile getirmişti:

“Neutrino’nun satın alınması, Bitcoin‘i gözetleme kapitalizmi için kullanma fikrini destekliyor.”

Bazı kullanıcılar da Neutrino’nun insan hakkı ihlallerine karıştığı iddia edilen çeşitli dünya hükümetlerine casus yazılım sattığına dikkat çekerek bu karara tepki göstermişti.

Haber: CryptoGlobe

→ÜNLÜ BİTCOİN YATIRIMCISI, 500 BİN DOLARLIK LAMBORGHİNİ’SİYLE KAZA YAPTI

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl