Hindistan’ın en büyük borsalarından biri kapandı

Hindistan'ın en büyük kripto para al-sat platformlarından biri olan Zebpay, borsa faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

Hindistan’ın en büyük kripto para borsalarından biri olan Zebpay, merkez bankasının kripto piyasasındaki bankacılık yasağına takiben bugün bütün borsa hizmetlerinin kapatıldığını duyurdu.

2015 yılında faaliyete geçen Zebpay, hızlı bir şekilde Hindistan’ın en çok indirilen Bitcoin cüzdanı ve borsa uygulaması haline geldi. Zebpay, 2017’nin ortalarında ülkenin en popüler akıllı telefon platformu Android’de yarım milyon indirildi ve Ekim 2017’deki boğa koşusunda bir milyon indirilmeye ulaştı.

Web sitesinde, Zebpay iOS ve Android uygulamalarını kullanarak 20 kripto para ve 22 ticaret çifti desteği ile 3 milyon kullanıcıya sahip olduğunu bildiriyor.

Bir ara 4 milyon dolarlık bir fonlama için görüşmelerde bulunduğu söylenen Zebpay, bugün tüm borsa hizmetlerini durdurdu. Bu hareket doğrudan, Hindistan Merkez Bankası’nın (RBI), bankalar dahil olmak üzere tüm düzenlenmiş finansal kurumları yerel kripto para piyasasına hizmet sunmaktan alıkoyan bir politikasının sonucu.

Bugün sabah saatlerinde paylaşılan konuyla ilgili bir duyuruda Zebpay şöyle dedi:

“Banka hesaplarımızın zaptı, müşterilerimizin ve işletmemizin düzgün bir şekilde işlem yapma yeteneğini sakatladı. Bu noktada kripto para borsası işini devam ettirmek için makul bir yol bulamıyoruz.”

Zebpay, gerçekleştirilemeyen tüm kriptodan kriptoya tüm emirlerin iptal edileceğini ve tüm token’ların müşterinin cüzdanlarına geri yatırılacağını da ekledi. Şirket, müşterilerinin paralarını çekmek ve yatırma işlemleri için kullandıkları cüzdan servisinin çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Haziran sonunda, Zebpay, itibari para çekimlerinin, 5 Temmuz 2018’de yürürlüğe giren bankacılık yasağının önünde imkansız olabileceği konusunda uyardı. Hesapların dondurulmasından bir gün önce şirket, borsadaki bütün itibari yatırım ve çekimlerini durdurdu. Diğer borsalar da yasağı aşmanın yeni yollarını buluyor.

→ BINANCE’İN CEO’SU: BOĞA PİYASASI HER AN GERİ DÖNEBİLİR

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl