Hut 8’in Bitcoin üretimi, hisse fiyatında ralli getirdi

Kanadalı madencilik devi Hut 8 Mining Corporation, Eylül ayında 277 BTC ürettiğini bildirdi. Şirketin bu açıklamasının ardından HUT sembolüyle işlem gören Hut 8 hisseleri  yükselişe geçti.

Kuzey Amerika’nın en büyük, inovasyon odaklı dijital varlık madenciliği Hut 8, kripto para piyasasındaki kötü koşullara rağmen Bitcoin varlıklarını 277 adet artırarak toplamda 8 bin 388 Bitcoin’e çıkardı. Bu da Bitcoin birikiminin mevcut fiyatlarla yaklaşık 167.6 milyon dolar değerinde olduğunu gösteriyor.

Bitcoin açıklamasıyla HUT hissesinde yüzde 9 artış

Şirketin eylül ayında günde ortalama 9.2 Bitcoin ürettiğini açıklamasının ardından HUT hissesi yüzde 9’un üzerinde yükseliş kaydetti.

Hut 8’in CEO’su Jaime Leverton yaptığı açıklamada, “Halka açık bir madencilik şirketi olarak Bitcoin’imize katkıda bulunmaya devam ediyoruz” dedi. Hisse senedi son üç ayda yüzde 38.4 artış gösterirken, Bitcoin yüzde 2.9 ve S&P 500 SPX yüzde 2.96 değer kaybetti.

Öte yandan şirketin Medicine Hat’teki kripto madenciliği tesislerinde en verimli madencileri konsolide ederek hash rate verimliliğini yüzde 11 artırdığı bildirildi.

Daha fazlası için:

Bitcoin Haberleri

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl