Bitcoin için 28 bin dolar yorumu: “Saylor büyük kar elde edecek”

Tecrübeli anakist Peter Brandt, Bitcoin'in 28 bin dolar seviyesine düşebileceğini belirten bir değerlendirmede bulundu. Yükselen bir kanalın aşağıya doğru kırıldığı bir grafik paylaşan Brandt, "Bu tür 'ayı' kanallarında düşüşler, kanalın genişliği kadar aşağıya gidişten sonra biter. Bu da benim, 28 bin dolar tahmini yapmama sebep oluyor" dedi. Brandt ayrıca Michael Saylor'ın da elindeki Bitcoin'leri satarak, döngü bitmeden ciddi kâr elde edeceğini iddia etti.

Dünyanın en çok saygı gören grafik analistlerinden Peter Brandt tartışmalı bir Bitcoin yorumu yaptı ve kripto para endüstrisinin tanıdığı isimlerin de itirazlarına maruz kaldı. Ünlü analist Twitter hesabından yaptığı Bitcoin değerlendirmesinde, en büyük kripto parada 28 bin dolarlık bir fiyat tahmininde bulundu.

“32 bin dolar da olabilir ama benim tahminim 28 bin…”

Kişisel hesabından aşağı doğru kırılan bir yukarı yönlü kanal paylaşan Brandt, şu ifadeleri kullandı:

“Bir ‘ayı’ kanalının tamamlanması, o kanalın genişliği kadar gelen düşüşle olur. Bu durumda sert bir 32 bin dolar denemesi gelebilir ama benim tahminim, 28 bin dolar… Bu yorumum beni bir Bitcoin karşıtı yapmaz.”

“Saylor büyük kâr elde edecek”

Bu yorumunun altına bir takipçisinin, “Belki Michael Saylor da bu kez dipten alır” cevabını vermesi üzerine, çok tartışılacak bir yorum daha yapan Brandt, MicroStrategy CEO’sunun, zamanı geldiğinde satış yaparak ciddi gelir elde edeceğini iddia etti:

“Saylor, bu döngü bitmeden çok büyük gelirler elde edecek. Birçok kişi, beklenenden uzun kaldığında partiyi terk etmeye başlar”

Willy Woo’dan cevap: Satış baskısı yok…

Brandt’in Saylor yorumuna ise bir başka grafik analisti Willy Woo cevap verdi. Woo, Saylor’ın nakit akışı sayesinde 5 yıllık tahvil getirilerini ödeyebildiği durumda herhangi bir satış baskısıyla karşılaşmayacağını söyledi. Bir başka ünlü analist Alex Krüger de, Brandt’in kendi emeklilik fonu dışında yatırım yaptığı son tarihin 1984 yılı olduğunu belirtti ve adeta analistin yorumlarına itibar edilmemesi gerektiğini imâ etti.

“Herkes düşüş beklerken yükseliş gelir” demişti

Brabdt, Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar konusunda tartışmalı yorumlar yapan birisi… Birkaç kez yaptığı yorumlarda yanıldığını kabul edip özür dileyen Brandt, Nisan ayının başında da, “Herkes düşüş bekliyor ama ben böyle bir ortamda yükseliş beklentisi içindeyim. Yükseliş hareketi Mayıs 2024’ten önce gelecektir. Geçen sene de herkes daha fazla yükseliş beklerken, düşüş hareketi gelmişti” demişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl