Bitcoin için 40 bin dolara işaret etti: Fon yöneticisi “net alıcıyız” dedi

Hedge fonu SkyBridge Capital'in kurucusu ve yönetici ortağı Anthony Scaramucci; kripto para şirketleri Three Arrows Capital, Celsius ve Voyager’ın iflas başvurusundan sonra, ayı piyasasında en kötü senaryonun geride kaldığına inandığını belirtti. Scaramucci’ye göre Bitcoin’in şu anki gerçek fiyatı 40 bin dolar.

Yönetimi altında 7 milyar dolarlık varlık bulunan SkyBridge Capital’in CEO’su ve Beyaz Saray eski iletişim direktörü Anthony Scaramucci, MarketWatch’a verdiği röportajda, lider kripto para Bitcoin’in düşmesinin mümkün olduğunu ancak dip seviyesi olan 17 bin 500 doların altına da düşeceğine pek inanmadığını söyledi.

“Bitcoin’in şu anki değeri 40 bin dolar”

Scaramucci yaptığı açıklamada, adil piyasa ölçümleri ışığında kripto para benimseme oranındaki gözle görülür artışa değinirken “Şu anda Bitcoin için adil piyasa değerinin kabaca 40 bin dolar olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Scaramucci ayrıca Ether’in adil piyasa değerinin 2 bin 800 dolar civarında olduğunu da sözlerine ekledi.

Bir süre önce Bitcoin konusunda hatasını kabul eden Scaramucci, “Temelde ucuz ve teknik olarak aşırı satılmış olduklarına inandığımız için, fonlarımızda nakit arttığı sürece bu iki varlığın net alıcılarıyız. Ancak makroekonomik belirsizlik göz önüne alındığında, Bitcoin fiyatında doğrudan bir artış beklemiyoruz.” diye konuştu.

Bu kripto paraların riskli varlıklar olduğunu vurgulayan ünlü finansçı, yatırımcıların kendilerine dört ila beş yıl gibi bir süre vermeleri gerektiğini belirtti.

“Enflasyon yakında düşecek”

Son olarak Scaramucci, ekonomi konusunda kırk yılın en yüksek enflasyonunun yakında düşeceği yönündeki görüşlerini de yineledi. Tüketimde yavaşlama olduğundan dolayı “Yılın ikinci yarısının insanları şaşırtacağını” düşündüğünü söyleyen Scaramucci, “Muhtemelen sığ bir durgunluk olacak, ancak derin bir resesyon olmayacak çünkü insanların muazzam miktarda tasarrufları var.” şeklinde konuştu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl