Weiss Ratings’ten Bitcoin için kısa vadede 3 senaryo

Bitcoin 30 bin ilâ 31 bin dolar arasında akümüle olmaya devam ederken, bir sonraki sert hareketin hangi yöne doğru olacağı da merak ediliyor. Weiss Crypto analisti olan Bruce Ng, kısa vadede yaşanabilecek 3 senaryo ortaya koydu.

Bitcoin dominansı artıp altcoin’ler sabit kalmaya devam ederken ve en büyük kripto para 30 bin ilâ 31 bin dolar arasında gezinirken, kripto para derecelendirme şirketi Weiss Crypto analisti Bruce Ng önemli bir değerlendirmede bulundu.

Bitcoin için kısa vadede 3 senaryo ortaya koyan Ng’nin yorumları şu şekilde:

“Garip şekilde dominans düşmedi”

Son haftalarda Bitcoin yatay şekilde seyretti. Bitcoin bu şekilde seyretmesi, paranın daha riskli kripto paralara yani altcoin’lere geçmesi demektir. Bu da Bitcoin dominansında düşüş getirir. Ancak garip bir şekilde bu olmadı. Hatta dominans geçtiğimiz hafta sağlam bir duruş sergiledi.

“Tehlikeli bölgedeyiz”

Peki Bitcoin kısa vadede nasıl bir harekette bulunabilir?

7 Temmuz günü 1 milyar dolarlık açık pozisyon yok oldu. Bu durum, Bitcoin’in kısa süre de olsa 30 bin doların altına inmesine neden oldu. Fiyat kısa süre içerisinde toparladı. Yine de görüyoruz ki, açık pozisyon sayısı hala yüksek, hatta 2022’nin ekim ayından bu yana görülen en yüksek noktada… Bu nedenle hala tehlikeli ve güvenilmez bir noktada duruyoruz.

Kısa vadede 3 senaryo

Şu anda kısa vadede 3 ana senaryonun gerçekleşebileceğini düşünüyorum:

İlk olarak bir düşüş gelebilir. 28 bin dolar seviyesi burada destek olacaktır. Bu senaryo bence, ikinci yazacağım senaryodan daha yüksek ihtimal…

Eğer böyle bir düşüş gelmezse, fiyatlar yükselmeye devam edecektir. Spot hacim tarafından gelecek olan bu yükselişle beraber 35 bin dolar seviyesi görülebilir.

“ETH/BTC önemli… Yatay giderse, para altcoin’lere geçebilir”

Üçüncü olarak ise, Bitcoin’in yatay seyretme durumunun devam etmesi halinde paranın altcoin’lere geçmeye başlayacağını söyleyebiliriz. ETH/BTC, yani Ether’in Bitcoin fiyatı karşısındaki oranı hala uzun süreli trend çizgisinin altında… Bir ETH ETF’inin kabul edilme dedikodusu hem ETH/BTC’de hem de alt’larda ralli getirebilir.

Şu anda Ether ETF’i sadece bir spekülasyondan ibaret… Ancak BlackRock gibi devlerin Bitcoin ETF başvuruları başarılı olursa, ETH ETF’leri de burada önemli bir kazanım elde edecektir.

Sonuç olarak tüm senaryolara baktığımızda, kısa vadedeki fiyat hareketi uzun vadeden önemsizdir.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl