CFTC Başkanı: Bitcoin ikiye katlayabilir… Ama bir şartla

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Başkanı Rostin Behnam, CFTC liderliğindeki düzenlemelerin Bitcoin fiyatında potansiyel bir artış dahil kripto endüstrisi için önemli faydalarının olabileceğini söyledi.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Başkanı Rostin Behnam, New York Üniversitesi düzenlenen bir etkinlik sırasında, CFTC’nin neden kripto para piyasasını denetleyen birincil kurum olarak görev alması gerektiğini açıkladı.

“Düzenleyici çerçeve ile Bitcoin fiyatı iki katına çıkabilir”

Başkan Behnam’ın iddiasına göre, kripto düzenlemesini kurumunun yetkisi altına almak hem sektöre iyi gelecek hem de sektörün büyümesini sağlayacak.

Net bir düzenleyici çerçevenin kurumsal yatırımcılara daha fazla güvence vereceğini ve bu alana kaymaları için motive edeceğini söyleyen Benham, “İyi düzenlenmiş bir alanımız olursa büyüme meydana gelebilir. CFTC tarafından düzenlenmiş bir piyasa olursa Bitcoin’in fiyatı iki katına çıkabilir.” diye konuştu.

Kripto para alanındaki yerleşik kurumların, kurumsal girişler için büyük bir fırsat gördüğünü dile getiren başkan, bunun ancak piyasaların etrafında düzenleyici bir çerçeve varsa gerçekleşebileceğini belirtti.

Behnam’ın kripto öngörüsü

Bu arada Benham, temmuz ayında Bitcoin ve Ether gibi kripto paraların gelecekte ABD’deki geleneksel finansal portföylerin ayrılmaz bir parçası haline geleceği beklentisini dile getirmişti.

Öte yandan ABD Senatosu Tarım Komitesi ağustos ayı başında, yeni tanımlanan ‘dijital emtialar’ için spot piyasalar üzerindeki düzenleyici yetkisini CFTC’ye devredecek bir yasa tasarısı sunmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl